3c357b13 0d97 487c 855c bb3429d53e92

​کارکنان زندان ها بخش مهمی از تامین امنیت شهروندان را بر عهده دارند


​کارکنان زندان ها بخش مهمی از تامین امنیت شهروندان را بر عهده دارند

​طی جلسه مشترک با حضور مقامات ارشد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و زندان های این استان، مشکلات بودجه ای و سختی کار کارکنان بررسی شد.


به گزارش ایلنا، مدیرکل زندان های استان تهران در جلسه ای که با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ‌‌ریزی استان تهران برگزار شد، گفت: کارکنان زندان های استان، بخش مهمی از تامین نظم جامعه و امنیت شهروندان را بر عهده دارند. 

علی رستمی ادامه داد: آنان در سخت ترین شرایط علیرغم کمبود بودجه در مقابل خطرات و آسیب های زندان ایستاده اند و در برخی از زندان ها یا اندرزگاه ها با شرورترین افراد جامعه سروکار دارند. 

وی تصریح کرد: این قشر از کارکنان دولت، در شرایط سختی مانند شیوع کرونا در جامعه، با تمام توان ایستادگی می کنند تا سلامتی زندانیان به خطر نیفتد، از زندانیانی نگهداری می کند  که گاهی به دلیل جنایتکار بودن، جامعه حتی نمی تواند یک روز او را تحمل کند ولی متاسفانه علیرغم شایعات مطرح شده در فضای مجازی، حقوق متوسطی دریافت می کنند. 

مقام عالی زندان های استان تهران افزود: این استان بخش عمده ای از جمعیت کیفری کشور را در خود جای داده که برخلاف استان های دیگر، اغلب غیربومی هستند و در کنار طبقه بندی نوع جرایم به فرهنگ و‌ گویش بومی آنان نیز بایستی توجه شود.

رستمی توضیح داد: ده مرکز تربیتی جزء مراکز استان تهران هستند که دو‌ مرکز زندان رجایی شهر و ندامتگاه قزلحصار در حوزه جغرافیایی البرز قرار دارند و  اگر فضا و امکانات وجود داشته باشد زندانیان آن به استان تهران منتقل خواهند شد. 

خواندن  به سامانه‌های ثبت کالاهای اساسی دسترسی نداریم/ هرمزگان یکی از استان‌های با ضریب امنیت بالا

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سختی کار در زندان گفت: تاثیر آسیب های روانی و جسمی خدمت در زندان و تربیت زندانیان مطرود از جامعه برای بازاجتماعی شدن آنان موجب سخت تر شدن این شغل می شود در حالی که از سطح بسیار پایین تشویقات و رفاهیات برخوردار هستند. 

بنا به این خبر، علاءالدین ازوجی نیز در این دیدار که در محل دفترش در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران برگزار شده بود، گفت: زندان محل نگهداری افرادی است که با کم کاری نهادهای تربیتی دست به ارتکاب جرم زده اند. 

عضو کمینه بهره وری سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: با این شرایط وظیفه دستگاه های اجرایی و جامعه است که به یاری زندان بیایند و بخشی از مشکلات را حل نمایند. 

در پایان جلسه، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ضمن قول مساعد در خصوص رفع معضل بودجه زندان های استان تهران، دستور داد مطالبات کارکنان این حوزه در بخش رفاهیات پرداخت گردد.

وی همچنین پیشنهاد داد طی هفته آینده به همراه مدیر کل زندان های استان تهران جلسه ای با مقامات ارشد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار گردیده، مشکلات بودجه ای زندان های استان برطرف شود.


انتهای پیام/Source link