1529183 450

یک مورد قطعی سرخک در آرادان شناسایی شد


1529183 450

به گزارش تابناک به نقل از مهر، کامران قدس بعد از ظهر شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه یک مورد قطعی سرخک در استان سمنان مورد شناسایی قرار گرفت، ابراز داشت: این مورد مربوط به ابتدا دختری هشت ساله است.

وی با بیان اینکه این کودک از اتباع افغانستانی، متولد ایران و ساکن آرادان است، افزود: این فرد هر دو نوبت واکسن سرخک را نیز دریافت کرده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه جمعی از مرکز خدمات جامع سلامت آرادان در منزل این کودک حضور یافتند، ابراز داشت: سایر افراد خانواده وی نیز بررسی و این افراد تحت نظارت رعایت موارد بهداشتی هستند.

قدس ضمن بیان اینکه سرخک به شکل طغیان از افغانستان به داخل کشور ایجاد شد، در ادامه تصریح کرد: این موارد تماماً به صورت خارج از سیستم بهداشتی وارد شده که یعنی ایرانی‌ها منشأ آن نبودند.

وی ضمن بیان اینکه ۲۱ هزار نفر تا سی سال واکسن سرخک را در استان سمنان دریافت کردند، افزود: ۶۷ مورد با موارد مشکوک نیز به مراکز تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی سمنان مراجعه داشتند که تنها یک مورد آن مثبت بوده است.Source link

خواندن  به هر قیمتی پوپولیست نباشیم!