1478483 427

یمن: عملیات«طوفان یمن»با موفقیت درامارات انجام شد


به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از المسیره، یحیی سریع افزود: در پاسخ به افزایش حملات ائتلاف متجاوز آمریکایی، سعودی و اماراتی به یاری خداوند تعالی عملیات نظامی ویژه و موفقی را انجام دادیم.

وی اضافه کرد: در عملیات طوفان یمن، فرودگاه دبی و ابوظبی و پالایشگاه نفت در المصفح ابوظبی و تعداد دیگری از سایت‌ها و تأسیسات مهم و حساس امارات هدف قرار گرفت.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن گفت: این عملیات با پنج فروند موشک بالستیک و کروز و تعداد بسیاری پهپاد با موفقیت انجام شد.

سریع افزود: نیرو‌های مسلح یمن امروز به هشدار‌های خود به کشور‌های متجاوز در خصوص انجام ضربات دردناک و سخت در صورت ادامه تجاوزات، عمل کرد.

وی همچنین گفت: به شرکت‌های خارجی، شهروندان و اتباع مقیم در امارات متحده عربی هشدار می‌دهیم تا از سایت‌ها و تاسیسات حساس به خاطر حفظ جان خود دوری کنند.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن افزود: اعلام می‌کنیم، در صورت ادامه حملات به یمن، امارات متحده کشوری ناامن خواهد بود.

سریع اضافه کرد: از گسترش بانک اهداف تا سایت‌ها و تاسیسات مهم‌تری را در دوره آتی دربرگیرد تردید نخواهیم کرد.

خبرگزاری رسمی امارات پیش‌تر اعلام کرده بود که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) یک انفجار در نزدیک مخازن شرکت نفت «ادنوک» و یک انفجار دیگر در فرودگاه بین المللی ابوظبی روی داده است.

خبرگزاری امارات همچنین گزارش داد که بر اثر انفجار در مخازن نفتی، ۳ نفر کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شدند.

پلیس ابوظبی اعلام کرد که یک پاکستانی و دو هندی تبار در این انفجار کشته شدند.

خواندن  دیدار تیمهای فوتبال پرسپولیس تهران و نفت آبادان

پیش از این حمله نیز یگان موشکی ارتش یمن در سال ۱۳۹۶ با موشک کروز تاسیسات هسته‌ای در ابوظبی را هدف قرار داد و از مقامات امارات خواسته بود که از دخالت‌های نظامی و تجاوز به کشور یمن خودداری کنند.

امارات به تازگی حملات خود به یمن را تشدید کرده است و نیرو‌های تحت امر خود را که گردان‌های «العمالقه» (غول) می‌نامند و از گروه‌های سلفی، تکفیری و داعش تشکیل شده است برای حمله به استان شبوه اعزام کرده است.

به نوشته رسانه‌های یمن، امارات همچنین با انتقال سلاح و تجهیزات نظامی از طریق آب‌های سرزمینی یمن برای شبه نظامیان وابسته به خود تجاوزات خود را تشدید کرده است.Source link