1646606119 بین المللی انرژی اتمی

گروسی تحت تأثیر روسیه است


گروسی تحت تأثیر روسیه است

سرپرست بازرسی هسته‌ای اوکراین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را متهم کرد که تحت تبلیغات روسیه قرار گرفته و به دروغ اوکراین را متهم می‌کند.


به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «اولک کوریکوف» سرپرست بازرسی هسته‌ای اوکراین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را متهم کرد که تحت تبلیغات روسیه قرار گرفته و به دروغ اوکراین را متهم می‌کند. 

مقام‌های اوکراینی همچنین خواستار حمایت‌های جهانی از تلاش‌های این کشور برای بیرون راندن نیروهای روسی از نیروگاه اتمی زاپوریژیا شدند. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه چندی پس از آنکه نیروهای کشورش کنترل این نیروگاه را به دست گرفتند، گفته بود اوکراین از این مکان برای ساخت سلاح هسته‌ای استفاده می‌کند. 

در تایید این صحبت‌ها، «رافائل گروسی» در نشست داووس گفته است که ذخایر زیادی از پلوتونیوم و اورانیوم غنی‌سازی‌شده در این نیروگاه وجود داشته که می‌توانند برای ساخت سلاح هسته‌ای مورد استفاده قرار گیرند. 

این صحبت‌های مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خشم مقام‌های اوکراینی را به همراه داشته است. کوریکوف ضمن ابراز تاسف از اظهارات گروسی گفت: «بسیار ناراحت‌کننده است که دروغ‌های دستگاه تبلیغاتی روسیه در سطح بالایی توسط مقام ارشد آژانس بین المللی انرژی اتمی پخش می شود».

کوریکوف همچنین ابراز تاسف کرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به درخواست‌های متعدد اوکراین برای انجام اقدامات بیشتر این نهاد در مورد آنچه او «تروریسم هسته‌ای روسیه» خوانده، پاسخ نداده است.  

 


انتهای پیام/Source link

خواندن  دیدار رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با وزیر امور خارجه