1509363 406

گرد و خاک دوباره کشور را فرا می‌گیرد


1509363 406

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، صادق ضیائیان، با بیان اینکه روز دوشنبه ۲۲ فروردین، در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم است و فقط در شمال خراسان رضوی رگبار و وزش باد پیش بینی می‌شود، افزود: امروز همچنین در دامنه جنوبی البرز در استان های تهران و البرز وزش باد نسبتاً شدیدی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه امروز در نوار جنوبی کشور وزش باد شدید پدیده غالب جوی خواهد بود، گفت: از روز سه‌شنبه تا روز جمعه، گذر متناوب امواج تراز میانی جو از کشور پیش بینی می‌شود، که بر این اساس از سه‌شنبه رگبار و رعد و برق در ارتفاعات و مناطقی از زاگرس مرکزی و جنوبی واقع در غرب و جنوب‌غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: روز سه‌شنبه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل وزش باد گرم جنوبی و افزایش موقت دما بین ۸ تا ۱۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

وی افزود: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین افزایش وزش باد روی کشور عراق سبب خیزش گرد و خاک و انتقال آن به غرب و شمال‌غرب کشور و با غلظت کمتر به دامنه‌های جنوبی البرز می‌شود و کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز صاف گاهی با وزش باد و در ساعات بعدازظهر باد شدید پیش‌بینی می‌شود.Source link

خواندن  ۱۰ پروژه مهم انجام‌شده توسط مهندسین عمران در ایران