1508349 917

کنفرانس خبری نخست وزیر انگلیس و صدراعظم آلمان


1508349 917

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در سخنانی در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در لندن اعلام کرد که کشورش محموله جدیدی از تسلیحات و تجهیزات نظامی مدرن به ارزش ۱۳۰ میلیون دلار را به اوکراین ارسال خواهد کرد.

وی در این باره گفت: انگلیس هفته گذشته کنفرانس اهداکنندگان را برگزار کرد که طی آن امکان جمع آوری تجهیزات و تسلیحات برای اوکراین به مبلغ ۱.۵ میلیارد پوند (۱.۹۵ میلیارد دلار) وجود داشت.

جانسون ادامه داد: امروز همچنین می‌توانم اعلام کنم که انگلیس موشک‌های ضد جنگنده Starstrike، موشک ضد تانک و مهمات هدایت‌شونده نقطه زن را به اوکراین ارسال خواهد کرد.

شولتس نیز در این کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: آلمان دیگر زغال سنگ روسیه را وارد نخواهد کرد و در حال حاضر درصدد غلبه تدریجی بر این وابستگی خود است. ما منابع‌مان را متنوع می‌کنیم و سرمایه گذاری گسترده‌ای برای ایجاد زیرساخت‌های فنی و فیزیکی لازم به منظور واردات گاز طبیعی از طریق سراسر سواحل شمال آلمان انجام می‌دهیم.

وی تاکید کرد: ما در تلاش هستیم تا از واردات گاز از روسیه بی‌نیاز شویم، اما تحقق این اتفاق به دلیل فقدان زیرساخت‌ها برای حمایت از گزینه‌های جایگزین کار آسانی نیست.

جانسون در واکنش به اظهارات شولتس تصریح کرد: “این برای هیچ یک از ما آسان نیست و ما نمی‌توانیم سیستم‌های انرژی خود را یک شبه تغییر دهیم و همچنین می‌دانیم که عملیات نظامی روسیه در اوکراین یک شبه پایان نخواهد یافت. “Source link

خواندن  ویتامینی که بیماری‌ها را ضربه فنی می‌کند