9

کتاب «تاریخ مخفی علل پنهان جنگ جهانی اول» در صدد فاش کردن دروغ‌ها


کتاب «تاریخ مخفی علل پنهان جنگ جهانی اول» در صدد فاش کردن دروغ‌ها

کتاب «تاریخ مخفی علل پنهان جنگ جهانی اول» در صدد فاش کردن ناگفته‌هایی از جنگ جهانی اول است که تاکنون پنهان مانده بودند.


به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «تاریخ مخفی علل پنهان جنگ جهانی اول» از جمله کتاب‌هایی است که مدعی است تاریخ جنگ جهانی اول دروغی است که عامدانه جعل شده و یک قرن است که حقیقت اینکه جنگ چطور آغاز شد و چطور به عمد و بی‌آنکه ضرورتی باشد، پس از سال ۱۹۱۵ تداوم یافت را با موفقیت پنهان کرده‌اند.

این کتاب تاکید دارد که برخی دولت‌ها و قدرت‌ها تاریخی تحریف شده آفریده‌اند تا این واقعیت را پنهان کنند که بریتانیا مسئول آغاز جنگ بود نه آلمان. این حقیقت، چنان چه پس از سال ۱۹۱۸ آشکار می‌شد، برای دم و دستگاه امپراتوری بریتانیا تبعاتی تاریخ ساز در پی می‌داشت.

این کتاب در صدد اثبات آن است که مردانی بی‌شرافت، که در بریتانیا رگ و ریشه داشتند، در طلب جنگی بودند که آلمان را خرد کند. برای دستیابی به این هدف حوادث لازم را از پی هم قطار کردند. عموما سال ۱۹۱۴ را نقطه آغاز فاجعه‌ای می‌شمارند که از پی آمد، اما در واقع تصمیمات کلیدی منجر به جنگ، سال‌ها قبل اتخاذ شده بود.

«تاریخ مخفی علل پنهان جنگ جهانی اول» در بیست و هفت فصل به تشریح وقایع، حوادث و پشت پرده‌های جنگ جهانی اول بزرگ می‌پردازد و در ادامه با درج تصاویری در صدد اثبات مطالب عنوان شده در کتاب است.

این کتاب روایت تاریخی معتبر و گیرایی پیش می‌نهد، اما افزودن بر آن، نشان می‌دهد که قدرت چگونه با استفاده از انجمن‌های سری حکومت و ارتش و رسانه‌ها را راه می‌برد تا شریرانه‌ترین خواست‌های اشراف به بهانه ویرانی بی‌سابقه و خونریزی آخرالزمانی برآورده شود.

خواندن  آخرین قیمت موبایل‌های آمریکایی/ موبایل ۴۶ میلیون تومانی در بازار تهران

کتاب «تاریخ مخفی علل پنهان جنگ جهانی اول» نوشتۀ جری دوکرتی و جیم مک‌گرگور با ترجمۀ مصطفی آقایی از سوی انتشارات دهکده هوسم در شمارگان ۵۰۰ نسخه و ۸۰۱ صفحه با قیمت ۱۸۰ هزار تومان منتشر شده است.


انتهای پیام/Source link