1534234 685

کاهش ۷ درجه‌ای دمای هوا در اردبیل


1534234 685

به گزارش تابناک، سیاوش محمدی گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی امروز (پنجشنبه 19 خرداد) آسمان استان صاف و در بیشتر مناطق همراه با وزش باد (گاهی با سرعت تند) پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل می گوید: وزش باد در سطح استان غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی خواهد بود، به طوری که وزش باد گرمیج سبب افزایش چند درجه‌ای دمای هوا در این مناطق می‌شود.

به گفته او، از فردا (جمعه 20 خرداد) با تغییر جریانات جوی، در اغلب مناطق به دلیل وزش باد خزری (در مناطق شمالی و نوار شرقی گاهی با سرعت تند) دمای هوا حدود 5 تا 7 درجه نسبت به امروز کاهش می‌یابد.

محمدی گفت: به دلیل وجود ناپایداری جزیی در منطقه و از شرایط فصلی و محلی طی امروز و فردا در مناطقی از استان رشد ابر و بارش پراکنده باران ( غالباً بصورت رگبار و رعدوبرق و گاهی توام با تندباد موقتی) پیش‌بینی می‌شود.

او می گوید: روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده با حاکمیت جوی پایدار و تداوم هوای نسبتاً خنک، آسمانی صاف تا قسمتی ابری توام با وزش باد خزری در سطح استان خواهیم داشت.Source link

خواندن  توضیحات وزارت کشور درباره روند رسیدگی به اعتراضات داوطلبان چند برابر ظرفیت هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور