2

کاهش دمای هوا در شمال شرق کشور تا ۱۲ درجه


کاهش دمای هوا در شمال شرق کشور تا ۱۲ درجه

سامانه بارشی جدید روز سه‌شنبه ۲۶ آبان ماه به کشور وارد می‌شود و طی سه شنبه (۲۵ آبان ماه) و کاهش دما تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.


به گزارش ایلنا بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ آبان ماه) در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اصفهان و اراک و روز دوشنبه علاوه بر این شهرها در مشهد نیز افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. بعداز ظهر دوشنبه در برخی نواحی استان‌های کرمانشاه، کردستان، زنجان، همدان و لرستان بارش پراکنده گاهی وزش باد رخ می‌دهد.

روز سه‌شنبه (۲۵ آبان ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور در غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی کشور مثل استان اصفهان و برخی مناطق یزد، شمال شرق استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل شمالی، اردبیل، برخی نقاط آذربایجان شرقی، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در مناطق سردسیر و مرتفع نیز بارش برف رخ می‌دهد.

روز چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی در مرکز، شرق، شمال شرق، شرق سواحل شمالی کشور و در زاگرس مرکزی شامل چهارمحال وبختیاری، شرق لرستان و غرب و جنوب غرب اصفهان پیش‌بینی و به‌تدریج این سامانه در اواخر وقت چهارشنبه از شرق کشور خارج می‌شود.

روز پنجشنبه (۲۷ آبان ماه) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و آسمانی آفتابی انتظار می‌رود.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) در سواحل دریای خزر، حدود ۵ تا ۱۰ درجه، در استان اردبیل ۶ تا ۱۲ درجه کاهش دما و چهارشنبه و پنجشنبه (۲۶ و ۲۷ آبان ماه) در دامنه‌های جنوبی البرز ۴ تا ۸ درجه و در شمال شرق در حدود ۵ تا ۱۲ درجه کاهش دما رخ می‌دهد.

خواندن  سرقت های خونبار خودرو در بزرگراه!

طی امروز تا قبل از ظهر دوشنبه (۲۳ و ۲۴ آبان ماه) خلیج فارس و تنگه هرمز و روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) دریای خزر مواج پیش‌بینی‌ می‌شود.

آسمان تهران فردا (۲۴ آبان ماه) ابری گاهی غبار محلی و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی ‌سه شنبه (۲۵ آبان ماه) ابری گاهی بارش باران و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


انتهای پیام/Source link