IMG 20211011 081633 849

چرا هوندا در لیتوانی بازی می‌کند؟


چرا هوندا در لیتوانی بازی می‌کند؟

هافبک هجومی سابق میلان در سال‌های اخیر به یک توریست تبدیل شده و او اکنون با تیم سودووا، جام قهرمانی در لیتوانی را هدف قرار داده است.


به گزارش ایلنا، مانند بقیه در فوتبال لیتوانی، پائولیوس یاکلیس با شنیدن پیوستن کیسوکه هوندا به تیم سودووا متحیر شد. این مفسر و مجری تلویزیون به Goal می‌‌گوید: “صادقانه بگویم، من نمی‌دانم چرا او تصمیم گرفت به اینجا بیاید. همه در لیتوانی شگفت زده شدند. ما در فصول اخیر چند بازیکن خارجی معروف داشتیم، از جمله (مهاجم سابق لیورپول) دیوید انگوگ یا (بازیکن ملی پوش نیجریه) اوگنی اونازی. ما همچنین پائولینیو را داشتیم، که بعداً برای برزیل و بارسلونا بازی کرد اما این داستان کاملاً اتفاق متفاوتی بود، زیرا او در جوانی و بدون شناخته شدن به لیتوانی آمد. هوندا دقیقاً برعکس است. او در حال حاضر یک نام شناخته شده در دنیای فوتبال است. او یک فوق ستاره و یک چهره تأثیرگذار بزرگ در ژاپن است، بنابراین این یک تصمیم بسیار عجیب است.”

هوندا، با این حال، یک بازیکن خوش سفر است. از نظر کشورها، لیتوانی دهمین کشور متفاوتی است که او به آن به عنوان فوتبالیست پا گذاشته که اکنون بیشتر به یک تورلیدر جهانی است تا یک فوتبالیست! او در سال های اخیر در مکزیک، استرالیا، هلند، برزیل، پرتغال و آذربایجان بازی کرده است. این بازیکن 35 ساله ابتدا در طول اقامت سه ساله موفق در زسکا مسکو در روسیه، قبل از اینکه در سال 2014 پس از توافق با انتقال رایگان به میلان، به ایتالیا نقل مکان کند، مورد توجه تیم‌های اروپایی اروپا قرار گرفت.

خواندن  ویدیو: خوشحالی هیجان انگیز طرفداران ایتالیا در رم پس از آخرین سیو دوناروما

keisuke-honda-fk-suduva_jxmbzofy5n3m1rlnyw1bk5r8h

در سطح بین المللی، در عین حال، او نماینده ژاپن در سه جام جهانی بود و در مجموع 98 بازی ملی انجام داد و 37 بار هم گلزنی کرد. پس چه چیزی او را به لباس سودووا در لیتوانی جذب کرد؟

هوندا در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود اصرار کرد: “من به خاطر پول اینجا نیستم. من بسیار مجذوب شدم زیرا فصل به زودی به پایان می‌رسد اما من می‌توانم برای قهرمانی بجنگم و یک کشور جدید را تجربه کنم.”

در واقع، سودووا در صدر جدول قرار دارد و شش امتیاز از زالگیریس رده دوم جلوتر است، البته دو بازی بیشتر انجام داده است. هوندا زمان کمی نیاز داشت تا تاثیر خود در زمین را نشان بدهد حتی او اولین گل را در برتری 4-0 بانگا در 26 سپتامبر به ثمر رساند. با این حال، یاکلیس احساس می‌کند اشتباه است که ورود هوندا را به عنوان نقطه عطفی چشمگیر در رقابت کسب قهرمانی لحاظ کنیم. این فعال رسانه‌ای می‌گوید: “وقتی او قرارداد امضا کرد همه چیز در رسانه‌های لیتوانی پخش شد، من از نظر نام و دنبال کننده‌ها در رسانه‌های اجتماعی او را خرید بزرگی می‌دانم اما اگر درباره کیفیت او در زمین صحبت کنیم، چیز چندان مهمی نیست. او دیگر جوان نیست، نه در بهترین فرم خود؛ نام بزرگ؟ بله. اما من فکر نمی‌کنم که او صادقانه یکی از مهمترین بازیکنان سودووا باشد. او بعد از شروع فصل به این تیم پیوست. علاوه بر این، سودووا از قبل تیم بدی نبود!”

keisuke-honda-fk-suduva-gfx_y5zop4u0xox61doc375o63nuu

البته گفته می شود که هوندا تاثیر بیشتری در خارج از زمین خواهد داشت. بالاترین سطح فوتبال لیتوانی طرفداران زیادی جذب نمی‌کند و بسکتبال یک رقیب اصلی در نبرد برای جلب توجه طرفداران در فضای عمومی است. در واقع، یاکلیس باور ندارد که هوندا میراث ماندگاری را پشت سر بگذارد، به ویژه اینکه قرارداد او فقط تا پایان فصل یعنی در ماه نوامبر به پایان می‌رسد.

خواندن  ورزشگاه آزادی در آستانه سوپرجام

او توضیح می‌دهد: “به طور کلی، من ورود او را برای فوتبال لیتوانی یک چیز مثبت می دانم. لیگ محلی چندان محبوب نیست و تعداد تماشاگران کمی دارد. مطمئناً برخی هواداران اضافی به ورزشگاه خواهند آمد، اما من شک دارم که این قرارداد چیزی را به طرز چشمگیری تغییر دهد، همانطور که وقتی لاملو و لی آنجلو بال به باشگاه بسکتبال محلی BC Prienai-Vytautas پیوستند، همین اتفاق افتاد. برای سودووا، این یک فرصت خوب برای بدست آوردن دنبال کننده‌های بیشتر در شبکه‌های اجتماعی آنهاست. اما برای هوندا، او احتمالاً فقط می‌خواهد همه چیز را در زندگی خود تجربه کند و این هم یک تجربه جدید است. لیتوانی با ژاپن کاملاً متفاوت است اما ما مردم خوب، شهرهای دوست داشتنی و معماری زیبا داریم. تنها چند ورزشکار در جهان از نظر ستاره بودن در لیتوانی با مشکل روبرو هستند، احتمالاً فقط کریستیانو رونالدو و لیونل مسی. هوندا؟ او می تواند از یک زندگی آرام در اینجا لذت ببرد. او می‌تواند به راحتی در هر شهر لیتوانی قدم بزند و 99 درصد مردم او را اصلاً نمی‌شناسند! و از کسانی که این کار را می کنند ، فقط تعداد کمی از آن‌ها شجاع خواهند بود که از او عکس یا امضا بخواهند!”

هوندا اعتراف کرده است که از گمنامی زندگی در لیتوانی لذت خواهد برد: “من نمی‌توانستم در ژاپن یا دیگر کشورهای اروپایی از خیابان عبور کنم‌، اما اینجا احساس آزادی می‌کنم.”

keisuke-honda-fk-suduva_cv5i6hblkc8q1jcyh3kp7kpqv

با این حال، در حالی که او هنوز نقش فعالی در مدیریت تیم ملی کامبوج بازی می ک‌کند و به طور منظم با مربیان و بازیکنان خود از طریق تماس‌های تصویری صحبت می‌کند، هنوز تمایل به پس دادن چیزی وجود دارد.

خواندن  نقی‌زاده: حق ما چنین شکست سنگینی نبود

“من مطمئن نیستم که چگونه می توانم به لیتوانی کمک کنم اما زمان دارم. من می‌خواهم در مورد تحصیلات و مشکلات اجتماعی بیشتر بدانم. من تا پایان فصل اینجا هستم، بنابراین شروع به علاقه مند شدن به این موضوعات می‌کنم.”

با این حال، در حال حاضر، او عمدتا بر کسب عنوان قهرمانی تمرکز کرده است قبل از اینکه تصمیم بگیرد تور جهانی کیسوکه هوندا را در کدام کشور متوقف کند.

منبع: Goal


انتهای پیام/Source link