1446850 457

پیش‌بینی: چگونه ترمز حرکت طلا کشیده می‌شود؟


1446850 457

به گزارش تابناک به نقل از شفقنا ، اونس طلا جانی دوباره گرفته است و به خوبی از محیط تورمی و اقدامات داوویش بانک های مرکزی بهره مند شده است. کمترین واکنش را به بازده اوارق و شاخص دلار نشان می دهد و همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است. دیروز بعد از انتشار داده های تورمی بی سابقه در آمریکا، درحالی که شاخص دلار قدرت گرفت، اما اونس طلا بخاطر محیط تورمی حاصل شده رشد خود را شروع کرد و توانست به بالا ۱۸۶۰ دلار برسد. این حرکت صعودی طلا تارگتی بالا ۱۹۰۰ دلار خواهد داشت.

اما از طرف دیگر شاید طلا به یکباره دچار سقوط بشود. اگر فکر کنیم که فدرال نسبت به این تورم بی تفاوت خواهد بود کمی بعید است و شاید تیپرینگ را با سرعت بیشتری انجام دهد و از سال بعد شروع به افزایش نرخ بهره بکند. اگر سرمایه گذاران به این نتیجه برسند مطمنا ترمز حرکت طلا کشیده خواهد شد و یک ریزش جدی را تجربه خواهد کرد.

دلیل سقوط جدی یورو و صعود تند دلار

شاخص دلار آمریکا به بالاترین سطح در ۱۶ ماه گذشته رسید.
به گزارش شفقنا اقتصادی، دلار در برابر یورو و سایر ارزها در روز پنجشنبه به بالاترین حد خود در ۱۶ ماه گذشته رسید این اتفاق بعد از انتشار گزارش شاخص داده های مصرف کننده آمریکا افتاد که رکوردی کم سابقه برای اقتصاد آمریکا را رقم زد.

داده‌ها نشان می‌دهد که قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده ماه گذشته با سریع‌ترین سرعت سالانه از سال ۱۹۹۰ رشد کرده است و معامله‌گران فکر می‌کنند که فدرال رزرو می‌تواند با افزایش سریع‌تر نرخ‌های بهره نسبت به همتایان خود در اروپا و ژاپن واکنش نشان دهد.
یورو، رقیب دیرینه دلار سقوط جدی را تجربه کرد، زیرا بانک مرکزی اروپا در سیاست های سختگیرانه همچنان از آمریکا عقب تر است. یورو در برابر دلار به کمتر از ۱.۱۵ رسیده است. حالا باید منتظر ماند و دید که آیا بازهم رئیس فدرال تورم را موقتی می داند یا خیر؟

خواندن  فاطمه هاشمی رفسنجانی: اخوین لاریجانی و... آیا کمی دیر نشده است؟ /مالیات بالاخره سراغ دلالان آمد/معمای احراز صلاحیت همتی و محاکمه سیفSource link