1479014 570

پیشنهاد همکاری اطلاعاتی رژیم اسرائیل به امارات


1479014 570

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، بنت در نامه ای که روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، پیشنهاد “حمایت اطلاعاتی و امنیتی” به امارات در راستای “دفاع از شهروندان” این کشور را داده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه این هفته طی نامه ای به محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی در واکنش به حملات پهپادی و موشکی انصارالله به امارات نوشت که اسرائیل آماده پیشنهاد حمایت اطلاعاتی و امنیتی به منظور کمک به امارات برای حفاظت از شهروندانش در مقابل حملات مشابه است.

وی در این نامه افزود: به تشکیلات امنیتی اسرائیل دستور دادم تا در صورت تمایل شما به همتایان خود در امارات هر کمکی را ارائه دهند.

ارتش یمن روز دوشنبه در عملیاتی به نام طوفان یمن، با پنج فروند موشک بالستیک و کروز و تعداد زیادی پهپاد، فرودگاه های دبی و ابوظبی و پالایشگاه نفت المصفح ابوظبی و تعداد دیگری از سایت ها و تأسیسات مهم و حساس امارات را هدف قرار داد.

امارات و رژیم صهیونیستی ذیل توافق عادی سازی در سپتامبر ۲۰۲۰ همکاری در حوزه های مختلف از جمله امنیتی و اطلاعاتی را آغاز کردند.

به نوشته نخست وزیر رژیم صهیونیستی، تل آویو متعهد به همکاری نزدیک با امارات در جنگ علیه نیروهای افراط گرا در منطقه است و شراکت با ابوظبی برای شکست دشمنان مشترک را ادامه خواهد داد.

بنت و محمد بن زاید در دسامبر سال گذشته در ابوظبی برای اولین بار یک دیدار علنی با یکدیگر داشتند.Source link

خواندن  کمک رضا عنایتی به فرهاد مجیدی!