5704795

 پیام تسلیت عبداللّه نوری در پی درگذشت دعایی

[ad_1]

حجت الاسلام والمسلمین عبداللّه نوری در پیامی برای تسلیت درگذشت مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی نوشت:

مِنَ الْمُؤْمِنینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ – سوره مبارکه احزاب آیه شریفه ۲۳

با کمال تأسف و تألم رحلت عالم نیک‌اندیش، متواضع و اخلاق‌مدار حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای سید محمود دعائی باعث غم و اندوه بسیاری از دوستداران ایران، اسلام و جامعه‌ی مطبوعاتی کشور شد.

ایشان از معدود اشخاصی بود که جوانی خود را در حلقه‌ی یاران عصر غربت و تبعید امام خمینی (ره) و در جریان مبارزات ضد استبدادی و آزادی خواهی گذراند و پس از پیروزی انقلاب تحت تأثیر فضاهای ساختگی برای حذف منتقدان، روشنفکران، صاحبان فکر و اندیشه و اهل فرهنگ و هنر قرار نگرفت و تا پایان عمر پر بار خویش از چهره‌های برجسته و نامداری بود که خودی و غیرخودی برای او معنا نداشت و برای اعتلاء نام ایران، با همگان حتی آنان که با حاکمیت فاصله و زاویه داشتند، همنشین و مأنوس بود. به همین جهت بسیاری از کسانی که منتقد جدی عملکرد حکومت بوده ‌و هستند از وی به نیکی یاد کرده او را ستایش می کنند..

 پیام تسلیت عبداللّه نوری در پی درگذشت دعایی

بیشتر بخوانید :

مرحوم آقای دعایی تمامی تلاش خود را به کار برد که شاید بتواند مسئولان تنگ نظر را به سعه صدر و نگرشی بدور از بی خردی سوق دهد و در دیدگاه‌های بسته و منجمد آنان تغییری پدید آورد.

خداوند روح بلند این شخصیت برجسته فرهنگ و انقلاب را در اعلی علیین و در جوار رحمت بیکران خود قرار دهد.

اینجانب مصیبت فقدان این عزیز را به همه دوستداران آن مرحوم بویژه همسر گرامی، فرزندان معزز و خانواده‌ی محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای روح پاکش حشر با اجداد طاهرینش و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت می‌نمایم.

۲۱۲۲۰

[ad_2]

Source link

پیشنهاد روز