1534623 944

پیام امیر قطر برای طالبان


1534623 944

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، «محمد بن احمد المسند» مشاور امنیت ملی امیر قطر به همراه «مطلق بن ماجد القحطانی» نماینده ویژه وزارت خارجه قطر در امور افغانستان در سفر به کابل با «امیرخان متقی» وزیر خارجه و «خیرالله خیرخواه» وزیر اطلاعات و فرهنگ طالبان دیدار کردند.

این نخستین سفر هیئت بلندپایه قطر به کابل پس از کنار گذاشته شدن ترکیه و قطر از رقابت‌های منطقه‌ای برای مدیریت فرودگاه‌های بین‌المللی افغانستان و توافق طالبان با امارات است.

براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه طالبان، متقی در این دیدار اظهارداشت که افغانستان در 10 ماه گذشته در عرصه حکومتداری خوب، حسن همجواری، اقتصاد، صادرات و امنیت “دستاوردهای شگرفی” داشته و تلاش‌های جدی برای حل مسائل باقیمانده در حال انجام است.

 

بیانیه می‌افزاید: «المسند نیز با ابراز خرسندی درباره تامین امنیت در افغانستان و اتخاذ تصمیمات در این کشور بصورت مستقلانه گفت که این پیشرفت مهمی برای ما به عنوان شریک استراتژیک افغانستان است».

وی افزود: با این پیام امیر قطر به کابل آمده است که روابط خوب قطر و افغانستان سابقه طولانی دارد و در آینده نیز این روابط ادامه خواهد داشت.

 

امارات برنده رقابت‌های منطقه‌ای برای مدیریت فرودگاه‌های افغانستان

وزیر خارجه طالبان نیز با قدردانی از موضع قطر گفت که این کشور می‌تواند در زمینه‌های مختلف از جمله حمایت سیاسی و دیپلماتیک، سرمایه‌گذاری، توسعه اقتصادی، کمک‌های بشردوستانه و مبارزه با مواد مخدر به افغانستان کمک کند.Source link

خواندن  چرا باید احمدی‌نژاد را محاکمه کرد؟/ این روزها بحث ترک فعل مسئولان داغ است