5648609

پرداخت بیش از ۴ میلیارد تومان اعتبار برای گروه های یاری گر در امر واکسیناسیون کرونا


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، دکتر ارسلان خالدی فر در نشست قرارگاه‌ استانی گام ششم بسیج ملی مقابله با همه گیری کووید-۱۹ اظهار داشت: اقدامات گسترده و وسیع این قرارگاه در عرصه های مختلف از سوی نیروهای سپاه، بسیج جامعه پزشکی، هلال احمر و کلیه ارگان ها و مسئولان استان قابل تجلیل است.

وی افزود: امروزه گذر از پیک ششم شیوع کرونا با تلفات نسبتاً کم در مقایسه با پیک های قبلی، ماحصل عزم ملی و اقدامات خوب دولت و وزارت بهداشت است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به چند توصیه گفت: باتوجه به شناسایی سوش جدید کرونا و احتمال رخداد پیک های بعدی بیماری، جلوگیری از عادی انگاری و سهل انگاری، بویژه در ایام نوروز ضروری است.

دکتر خالدی فر بر رعایت دستور العمل های بهداشتی و پرهیز از دید و بازدیدها در نوروز ۱۴۰۱ تاکید کرد و افزود: واکسیناسیون علیه ویروس منحوس کرونا در اولویت و دستور کار همه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در ایام پیش رو لکه گیری خانه به خانه و تکمیل واکسیناسیون بویژه در شهرستان های بروجن، فارسان و شهرکرد با همکاری نیروهای هلال احمر الزامی است.

وی افزود: تاکنون ۵۲۰۰ سالمند پرخطر در استان شناسایی شده است که می طلبد برای کمک به معیشت خانواده های آسیب پذیر و سالمندان در آستانه آغاز سال نو بسته های حمایتی از سوی ارگان های خیری اهدا شود.

وی از کلیه دانشجویان نیروهای داوطلب هلال احمر بسیجیان و … خواست با راه اندازی کمپین تکمیل واکسیناسیون کرونا بویژه دز سوم، برای مقابله با سویه جدید و پیک بعدی یاری گر باشند.

خواندن  حمله روسیه به اوکراین، پایانی برای پوتین خواهد بود

دکتر خالدی فر در پایان از بسیج همگانی مردم استان برای واکسیناسیون کرونا و همراهی بسیار خوب جهت مقابله و ریشه کنی کامل این بیماری قدردانی کرد و ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرارسیدن نوروز ۱۴۰۱، سال نو را سرشار از سلامتی وموفقیت برای کشور و استان مسئلت نمود.Source link