1494587 235

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به تهدید آمریکا

[ad_1]

1494587 235

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، سعید خطیب‌زاده بامداد سه‌شنبه در صفحه شخصی توئیتر خود افزود: آمریکا سالهاست که از برجام “کنار کشیده” است. از این رو است که باید اطمینان یابیم که این اتفاق دیگر تکرار نمی‌شود.

سختگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادامه داد: همه کشورها برای خود «گزینه‌های جایگزین» دارند؛ هرچند که توخالی بودن گزینه جایگزین آمریکا پیش از این ثابت شده است. درشت‌گویی و بلوف‌زنی نتیجه نداشته و نخواهد داشت. این اتخاذ تصمیم است که نتیجه می‌دهد.

وی تصریح کرد: اگر کاخ سفید تصمیمش را بگیرد، توافق کاملاً در دسترس است. ایران برای توافق آماده است، اما تا ابد منتظر نمی‌ماند.

دور هشتم مذاکرات از ششم دی‌ماه سال جاری در وین آغاز شده و شرکت‌کنندگان تاکنون سرگرم تکمیل پیش‌نویس متن توافق و تصمیم‌گیری در مورد برخی موضوعات اختلافی بوده‌اند.

هشتمین دور مذاکرات، طولانی‌ترین آنهاست و مذاکره‌کنندگان جمهوری اسلامی ایران با برگزاری دیدارهایی در سطوح مختلف کارشناسی و مذاکره‌کنندگان ارشد،‌ به تلاش برای استیفای حقوق قانونی ملت ایران مبادرت دارند.

[ad_2]

Source link

خواندن  اذعان گروسی بر نبودن هیچ مدرکی در مورد پنهانکاری ایران در غنی سازی/ تهدید اردوغان به اخراج سفیر آمریکا و ۹ کشور غربی دیگر/ اعلام آمادگی پوتین برای به رسمیت شناختن طالبان/ ادعای ضد ایرانی سناتور آمریکایی درباره حمله به «التنف»