1387210 542

پاسخ سازمان سنجش به ابهامات کنکور ۱۴۰۰


1387210 542

به گزارش تابناک، فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: با توجه به اینکه سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش در رسانه‌ها ادعا کرده است که ۱۵ تیرماه به سازمان سنجش نامه زده است درحالیکه بعدا روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرده که ۲۰ تیر این نامه ارسال شده است که این خود یک تناقض است.

وی ادامه داد: نامه سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش در ۲۱ تیرماه به دست سازمان سنجش رسیده است.

زرین آمیزی در پاسخ به این سوال که سوالات دارای ایراد در نامه فوق به سازمان سنجش اعلام شده است یا نه گفت: تعدادی سوال در هر گروه آزمایشی ذکر شده است، اما مشخص باید شود دقیقا کدام سوال‌ها خارج از کتاب، کدام سوالات خارج از اهداف آموزشی است. چرا اعلام نمی‌کنند کدام سوال‌ها؟

وی افزود :در این نامه‌ای که سازمان پژوهش و برنامه ریزی به سازمان سنجش ارسال کرده است، عنوان شده یک سری تعداد سوال خارج از اهداف آموزشی است. کنکور یک آزمون رقابتی است از این رو اهداف آموزشی دو وزارتخانه علوم و بهداشت با آموزش و پرورش متفاوت است بنابراین چنین ادعایی رد است.

وی در مورد سوالات خارج از کتاب درسی نیز گفت:در حدود ۱۰ تا سوال در گروه‌های مختلف از ۱۵۰۰ سوال را اعلام کردند خارج از کتاب درسی است این موضوع را ما به اساتید طراح سوال و روان سنجی اعلام کردیم و در حال بررسی است سازمان سنجش به صورت مکتوب پس از بررسی پاسخ خود را ارائه خواهد کرد.

خواندن  آمادگی‌شرکت‌های‌ایرانی‌برای‌راه‌اندازی‌کارخانه‌های‌سوریه

وی در پایان اعلام کرد:ما در بیانیه سازمان سنجش در پنجشنبه گذشته گفتیم روال هر سال ما این است اگر سوالی مشکل داشته باشد آن سوال حذف و با تاثیر مثبت محاسبه خواهد شد.Source link