26

وضع فروش نفت بهبود یافته است


وضع فروش نفت بهبود یافته است

وزیر نفت از بهبود وضع فروش نفت خبر داد و گفت: از یکی دو هفته آینده صادرات فرآورده‌های نفتی که در این مدت به دلیل تأمین ذخایر داخلی محدودیت‌هایی داشتیم نیز از سر گرفته می‌شود.


به گزارش ایلنا از وزارت نفت، جواد اوجی امروز (سه‌شنبه، یازدهم آبان‌ماه) در حاشیه نشست با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این نشست گزارش عملکرد ۷۰ روزه وزارت نفت در بخش‌های مختلف بالادست و پایین دست، برنامه‌های توسعه‌ای وزارت نفت و گزارش کاملی از فروش نفت، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی ارائه شد، اظهار کرد: الحمدالله به لطف پروردگار، همت همه همکاران و پشتیبانی و کمک دولت، وضع فروش نفت بسیار بهتر شده است و از توان و ظرفیت‌های مختلف داخلی و خارجی در این زمینه استفاده می‌کنیم.

وی در زمینه تهاتر نفت ادامه داد: دولت طرح‌های مطلوبی در قالب مشارکت در پروژه‌های سرمایه‌گذاری به ویژه پروژه‌های سنواتی مشخص کرده است که اینها به زودی کلید می‌خورد.

وزیر نفت درباره صادرات فرآورده‌های نفتی که در این مدت به دلیل تأمین ذخایر داخلی محدودیت‌هایی داشتیم نیز تأکید کرد: الحمدالله از یکی دو هفته آینده صادرات فرآورده‌های نفتی نیز از سر گرفته می‌شود.

اوجی با اشاره به اینکه در این نشست برنامه‌های آتی وزارت نفت در حوزه‌های توسعه میادین مشترک گازی و نفتی و سرمایه‌گذاری‌های لازم، حفظ نگهداشت تولید، افزایش تولید، بهینه‌سازی مصرف انرژی، تولید گاز، نفت‌گاز و نفت کوره و بنزین مطرح شد، گفت: انشالله با کمک و یاری که کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این امر خواهد داشت، همه این موراد قابل تحقق است.

خواندن  شهادت سرباز وظیفه در درگیری با قاچاقچیان مسلح

وی تصریح کرد: قول می‌دهم که با برنامه‌هایی که وزارت نفت و دولت سیزدهم در خصوص افزایش ظرفیت پالایشگاهی مدنظر دارد انشالله طی ۴ تا ۵ سال آینده ظرفیت پالایشی کشور ۱.۴ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.


انتهای پیام/Source link