1442620 256

وزیرخارجه لبنان: اختلافات با تحمیل زور حل نمی‌شود


1442620 256

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، «عبدالله بو حبیب» امروز (دوشنبه) در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: مشکلات بین کشور‌های دوست و برادر تنها از طریق گفتگو، ارتباط و اعتماد و نه با تحمیل زور قابل حل است و این، در مورد لبنان و عربستان [ نیز]صدق می‌کند.

وی که درباره مشکلات به وجود آمده در روابط عربستان و لبنان در پی اظهارات «جورج قرداحی» وزیر اطلاع‌رسانی لبنان سخن می‌گفت، عربستان را به گفتگو برای حل بحران کنونی بین دو کشور فراخواند.

وزیر خارجه لبنان افزود: بیروت از عربستان می‌خواهد که برای حل همه مشکلات باقیمانده و نه فقط مشکل اخیر گفتگو کند تا هر بار، همان بحران تکرار نشود.

در پی اظهارات وزیر اطلاع‌رسانی لبنان در برنامه «برلمان شعب» (پارلمان ملت) شبکه تلویزیونی الجزیره قطر که در آن حمله کشور‌های ائتلاف عربی – آمریکایی به سرکردگی عربستان و امارات علیه یمن را محکوم کرد، عربستان سفیر خود در بیروت را فراخواند و سفیر لبنان را اخراج کرد.

قرداحی با انتقاد از تجاوز نظامی ائتلاف سعودی گفته بود انصارالله به جایی تجاوز نکرده و از مردم خود که در جشن و عزا توسط جنگنده‌های سعودی بمباران می‌شوند دفاع می‌کند.

کویت، بحرین و امارات نیز در دنباله روی از عربستان سفرای خود در بیروت را احضار کردند. بحرین و کویت نیز به سفیر و کاردار لبنان در کشور‌های خود ۴۸ ساعت فرصت دادند تا خاک این کشور را ترک کنند.

رسانه‌های لبنان پس از انتشار این مصاحبه گفتند که به دنبال اظهارات قرداحی در مورد جنگ یمن بحران سیاسی جدیدی در افق میان لبنان و عربستان نمایان شده است.

خواندن  سفر وزیر دفاع آمریکا به کشور‌های حاشیه «دریای سیاه»Source link