1428508 715

واکنش کره شمالی به بیانیه شورای امنیت

[ad_1]

1428508 715

به گزارش تابناک، ایرنا به نقل از “کی سی ان ای”، خبرگزاری مرکزی کره شمالی نوشت: یک مقام بلندپایه وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه ای نشست شورای امنیت درباره آزمایش موشکی کره شمالی را متهم به تجاوز به حاکمیت این کشور کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد به درخواست انگلیس، آمریکا و فرانسه روز جمعه در خصوص پرتاب‌های موشکی اخیر کره شمالی نشست ویژه ای برگزار کرد.

پرتاب اخیر کره شمالی که یک موشک مافوق صوت Hwasong-۸ را آزمایش کرد ششمین پرتاب موشکی این کشور در سال ۲۰۲۱ بود کره شمالی در ۲۵ شهریور، ۲ موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد. این موشک ها حدود ۸۰۰ کیلومتر در ارتفاع ۶۰ کیلومتری یا بیشتر پرواز کردند. پیونگ یانگ در روزهای ۲۱ و ۲۲ شهریور نیز موشک‌های کروز دوربرد را آزمایش کرد.

«جو چول سو» مدیر بخش سازمان های بین المللی وزارت خارجه کره شمالی در این بیانیه گفته است که نشست شورای امنیت به معنای “جهل آشکار و تجاوز ناخواسته” به حاکمیت این کشور و “تحریک جدی غیرقابل تحمل” است.

او افزود: شورای امنیت در حالیکه در مورد تمرینات نظامی مشترک آمریکا و آزمایش تسلیحات با متحدانش سکوت کرده است فعالیت های “دفاع شخصی” شمالی را مورد انتقاد قرار می دهد.

این مقام کره شمالی هشدار داد که اگر شورای امنیت به نقض حاکمیت کره شمالی ادامه دهد، ممکن است عواقبی را در پی داشته باشد.

[ad_2]

Source link

خواندن  راه اندازی نخستین هتل سالمندان در کیش