1444205 324

واکنش فعال کارگری به سیلی خوردن کارگر هتل


به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، کلیپی کوتاه از سیلی زدن به صورت یکی از کارگران یک هتل شیراز در حین انتقال بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران در میان ازدحام طرفداران این تیم به ساختمان این هتل در شبکه های اجتماعی منتشر شده که واکنش منفی کاربران را در پی داشته است.

تیم استقلال تهران شامگاه پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ برای بازی با تیم فجر سپاسی وارد شیراز شد.

در کلیپ منتشر شده از سیلی زدن به صورت کارگر هتل عنوان شده که فرد سیلی زننده مدیر این هتل بوده است.

1444205 324

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون بارها گزارش‌هایی مبنی بر فحاشی مدیر این هتل در شیراز به کارکنان و کارگران این مجموعه رسیده اما به دلیل اینکه هیچ شاکی خصوصی وجود نداشت و هیچ یک از این کارگرانی که در این مجموعه مورد فحاشی قرار گرفته بودند به دلیل ترس از اخراج شدن شکایت نکردند موضوع قابل پیگیری نبود.

مهرزاد مویدی افزود: در مورد این موضوع اخیر و سیلی مدیر هتل مذکور در حین انتقال بازیکنان تیم استقلال به این هتل به صورت یکی از کارکنان این مجموعه شرایط به گونه ای دیگر است و حتی اگر آن کارگر سیلی خورده به دلیل ترس از اخراج شدن شکایتی نکند شوراهای اسلامی کار استان فارس در راستای هتک حرمت جایگاه رفیع قشر کارگران از این مدیر خاطی به دادستانی شیراز شکایت خواهد کرد.

وی ادامه داد: این رفتار بی حرمتی به جایگاه کارگران زحمتکش است و باید عین همین رفتار با فرد خاطی در انظار عمومی صورت گیرد، ضمنا این فرد باید بصورت رسمی از این کارگر عذرخواهی کرده و از این کارگر دلجویی شود.

خواندن  ادارات و بانک‌های ۱۷ شهر خوزستان فردا تعطیلند

وی با بیان اینکه این رفتار به جایگاه رفیع کارگری خدشه وارد کرده، اضافه کرد: قطعا شکوائیه ای علیه این فرد به دادستانی شیراز ارجاع خواهد شد.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس توضیح داد: براساس قانون هیچ کارفرمایی حق چنین برخوردی را با کارگران ندارد.

وی عنوان کرد: به هیچ عنوان شایسته نیست که به کارگرانی که با غیرت برای کسب رزق حلال تلاش می کنند بی حرمتی صورت گیرد و در متون اسلامی ما نیز آمده که پیامبر اکرم اسلام (ص) بر دستان همین قشر بوسه زده است.Source link