5703257

واکنش روسیه به رزمایش کشورهای عضو ناتو در دریای بالتیک


به گزارش خبرگزاری تاس، دفتر مطبوعاتی ناوگان روسیه روز سه شنبه گزارش داد بیش از ۲۰ کشتی و ناو جنگی روسیه برای برگزاری رزمایش دریایی این کشور در دریای بالتیک حضور پیدا می‌کنند. رزمایش‌های دریایی روسیه در پاسخ به حضور بسیاری از کشتی‌های ناتو در مرکز و جنوب دریای بالتیک انجام می‌شود.

بیش از ۴۰ کشتی جنگی متعلق به کشورهای عضو ناتو برای شرکت در رزمایش دریایی این سازمان، خود را به استکهلم پایتخت سوئد رسانده‌اند.

این کشتی‌های جنگی متعلق به کشورهای عضو ناتو روز شنبه وارد استکهلم پایتخت سوئد شدند تا در رزمایش ناتو با عنوان BALTOPS در دریای بالتیک شرکت کنند.

ناتو طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود که ۱۴ متحد ناتو، دو کشور شریک ناتو، بیش از ۴۵ کشتی، بیش از ۷۵ هواپیما و تقریباً ۷هزار پرسنل نظامی در پنجاه و یکمین رزمایش دریایی از تاریخ ۵ تا ۱۷ ژوئن شرکت خواهند کرد.

دفتر مطبوعاتی نیروی دریایی روسیه نیز از ورود کشتی‌ها و ناوهای جنگی این کشور به دریای بالتیک خبر داد و اعلام کرد در رزمایش نیروهای روسی ناوهای موشک‌انداز، قایق‌های توپدار کشتی‌های ضد زیردریایی، مین روب های ساحلی و همچنین هاورکرافت‌های آبی خاکی و قایق های تندرو نیز شرکت دارند.

بر اساس این گزارش در رزمایش نیروی دریایی ارتش روسیه هواپیماهای ضد زیردریایی ایل-۳۸ به طور آزمایشی برای هدف گرفتن دشمن فرضی استفاده می‌شوند.

311311Source link

خواندن  ببینید | تهدید جدید روسیه؛ رژه نیروهای نظامی فنلاند با پرچم آمریکا!