1649609572 6

واحدهای تولیدی تملک شده فعال‌سازی شوند


واحدهای تولیدی تملک شده فعال‌سازی شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: 166 واحد تولیدی و صنعتی در تملک بانک‌ها بودند که 117 واحد از تملیک خارج شدند مابقی نیز باید با تمهیدات لازم از تملک بانک‌ها خارج و به چرخه تولید برگردند.


به گزارش خبرگزاری ایلنا، حسن خیریان پور بعدازظهر امروز یکشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بر تولید دانش‌بنیان با نگاه صادرات محور تأکید کرد و گفت: تحقق نرخ رشد 7.5 درصدی، ارتقای کمی و کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان به دو برابر و تحقق ایجاد اشتغال 53 هزار و 700 نفری از برنامه‌های مهم 1401 در استان مازندران است.

وی تمرکز بر اشتغال با رویکرد دانش‌بنیان را از دیگر اهداف ارتقای اقتصاد استان دانست و افزود: هرچند کارگروه دانش‌بنیان با دبیری پارک علم و فناوری در استان تشکیل شد اما کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شرکت‌های دانش‌بنیان را تقویت کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران بر اجرای مصوبات کارگروه ستاد تسهیل در دستگاه‌های اجرایی مرتبط تأکید کرد و گفت: کارگروه تسهیل در راستای کیفیت و کمیت تولید توجه بیشتر داشته باشد با شناسایی گره‌های تولید، مشکلات موجود را در این کارگروه بررسی کند.

وی حفظ اشتغال موجود را مهم دانست و افزود: اگر مشکلات به‌موقع شناسایی و در کارگروه تسهیل راهگشایی شود تولید حفظ می‌شود.

خیریان پور بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم به‌منظور احیا و بازگشت واحدهای تولیدی تحت تملک بانک‌های عامل به چرخه تولید و اشتغال تأکید کرد و گفت: در شرایط اقتصادی متأثر از وضع تحریم‌ها رجوع به توانمندی‌های داخلی و ظرفیت‌های راکد و غیرفعال مهم‌ترین و اثربخش‌ترین راهبرد محسوب می‌شود.

خواندن  کریمیان: عزیزی‌خادم دستور حمایت همه جانبه از تیم ملی فوتسال را به کلیه بخش‌ها صادر کرد

وی به احیای واحدهای تولیدی راکد در استان اشاره کرد و افزود: 166 واحد تولیدی و صنعتی در تملک بانک‌ها بودند که 117 واحد از تملیک خارج شدند مابقی نیز باید با تمهیدات لازم از تملک بانک‌ها خارج شوند.

خیریان پور گفت: کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آخرین وضعیت 117 واحد آزادشده را احصا و به مدار تولید وارد کند.

وی همچنین تأکید کرد که مشکلات واحدهای تولیدی که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند موردبررسی قرار گیرد با رفع مشکلات موجود وارد مدار تولید شوند.

 


انتهای پیام/Source link