fytry

هر آنچه باید درباره کلاس آنلاین زبان انگلیسی بدانید


هر آنچه باید درباره کلاس آنلاین زبان انگلیسی بدانید

واضح است که هر موسسه یا آموزشگاه زبان انگلیسی سیستم آموزشی مخصوص به خودش را دارد. اما چیزی که در همه موسسات و آموزشگاه ها مشترک است برگزاری آنلاین و غیرحضوری آنهاست. در واقع کلاس های آموزش زبان انگلیسی با همان زمان همیشگی، با همان مدرس و با همان کیفیت برگزار می شود منتهی به صورت آنلاین و مجازی.


برگزاری کلاس های آموزشی آن هم به صورت آنلاین و غیرحضوری در دنیای امروز مرسوم و رایج است. تا چند سال گذشته نظام آموزشی غیرحضوری و به صورت آنلاین در ایران وجود نداشت. اما شیوع ویروس منحوس و وحشی کرونا یا همان (Covid-19) باعث شد تا مردم با این نظام آموزشی آشنا شوند. البته ناگفته نماند در چند سال اخیر این نظام آموزشی در برخی کشورهای خارجی به وجود آمده بود. برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی و سایر کلاس های درسی منجر شد تا نظام آموزشی کشور دستخوش یک سری تغییرات شود. علاوه بر مدارس، موسسه ها و آموزشگاه ها هم ناچار به آموزش از طریق شبکه های مجازی شدند. کلاس آنلاین زبان انگلیسی هم مانند دیگر کلاس های آموزشی پیامدهای مثبت و منفی را با خود به دنبال دارد. در این مقاله قصد داریم برگزاری کلاس های آنلاین زبان انگلیسی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

کلاس آنلاین زبان انگلیسی به چه صورت برگزار می شود؟

واضح است که هر موسسه یا آموزشگاه زبان انگلیسی سیستم آموزشی مخصوص به خودش را دارد. اما چیزی که در همه موسسات و آموزشگاه ها مشترک است برگزاری آنلاین و غیرحضوری آنهاست. در واقع کلاس های آموزش زبان انگلیسی با همان زمان همیشگی، با همان مدرس و با همان کیفیت برگزار می شود منتهی به صورت آنلاین و مجازی.

نکته ای که در مورد کلاس آنلاین زبان انگلیسی باید به خاطر داشته باشید این است که برگزاری کلاس ها به صورت مجازی به معنای این نیست که چیزی از میزان یادگیری شما کاسته شود. پس باید کیفیت آموزش در کلاس های آنلاین حفظ شود. موسسه ها و آموزشگاه های زبان برنامه ریزی برای برگزاری کلاس ها را انجام می دهند و سپس با هماهنگی اساتید و زبان آموزان، کلاس آنلاین در ساعت مشخصی برگزار می گردد. البته ناگفته نماند که برگزاری کلاس ها به سطح زبانی افراد نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر در کلاس های حضوری برای سطح مبتدی در هفته دو جلسه 90 دقیقه ای برگزار می شد، همین روال برای کلاس های غیرحضوری نیز برقرار است. پس اصلا نگران ساعات آموزشی خود در کلاس آنلاین زبان انگلیسی نباشید. موضوع دیگری که ممکن است فکر شما را مشغول کند، چگونگی برگزاری کلاس آنلاین است. موسسه یا آموزشگاه یک برنامه یا اپلیکیشن را معرفی می کند تا اساتید و زبان آموزان بتوانند از آن طریق با یکدیگر در ارتباط باشند و در ساعات مقرر شده در کلاس مجازی شرکت کنند.

خواندن  مینی فرز؛ ابزار کوچک و کاربردی

gftjuygu

مزایای کلاس آنلاین زبان انگلیسی

همانطور که در بخش اول گفته شد، کلاس آنلاین زبان انگلیسی نیز همانند دیگر کلاس های آموزشی مزایا و معایبی را با خود به دنبال دارد که در این بخش می خواهیم در مورد مزایای کلاس های مجازی صحبت کنیم.

  • صرفه جویی در وقت و مدیریت زمان: از جمله مهمترین دلایلی که بسیاری از افراد جامعه، به خصوص قشر دانشجو و شاغل، از رفتن به کلاس های آموزشی امتناع می ورزند نداشتن زمان کافی و صرف وقت برای رفتن به کلاس ها می باشد. بسیاری از افراد شاغل وقت آزادی برای شرکت در کلاس های آنلاین ندارند. بنابراین با مجازی شدن دوره های آموزشی دیگر هیچ بهانه ای برای حضور نیافتن در کلاس باقی نمی ماند. چرا که افراد می توانند در هر کجا که هستند با داشتن سیستم، در کلاس آنلاین زبان انگلیسی حضور یابند.
  • صرفه جویی در هزینه: شاید با خود فکر کنید که شما برای شرکت در کلاس آیلتس باید هزینه ای مشخص بپردازید. حال فرقی نمی کند که کلاس آیلتس آنلاین باشد یا حضوری. اما دیگر نیازی نیست که شما هزینه ای برای رفت و آمد به کلاس بپردازید! بنابراین شرکت در کلاس آنلاین آیلتس می تواند هزینه اضافه دیگری برای شما به همراه نداشته باشد.
  • تجربه جدید از یک نظام آموزشی متنوع: با پیشرفت علم و تکنولوژی در دنیا شیوه های جدید آموزشی ابداع شده است. تجربه یک نظام آموزشی جدید منجر به ایجاد خلاقیت مدرسان در روش تدریس می شود و همچنین دانش آموزان با شیوه های مختلف یادگیری آشنا می شوند.
  • تنوع در یادگیری: استفاده از شیوه های تدریس و یک نظام آموزشی ساده می تواند تاثیر بسیاری بر یادگیری دانش آموزان داشته باشد. استفاده از روش آنلاین و تدریس در منزل می تواند بر یادگیری دانش آموزان تاثیر بسزایی داشته باشد. چرا که ممکن است بسیاری از دانش آموزان ارتباط خوبی با محیط موسسه، آموزشگاه و یا مدرسه برقرار نکنند.
  • ضبط فیلم های کلاس درسی: شرکت در کلاس آنلاین زبان انگلیسی و یا هر درس دیگری این قابلیت ویژه را با خود به همراه دارد که دانش آموزان می توانند جلسات آموزشی را ضبط نمایند تا در صورت نیاز از آرشیو آنها استفاده کنند. با این حساب، دانش آموزان نیاز کمتری به پرسش از مدرسان پیدا می کنند.
خواندن  انتقال هواپیماهای افغانستان به فرودگاه مشهد

معایب کلاس آنلاین زبان انگلیسی

برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی معایبی نیز دارد که شرح آن به این صورت است:

  • عدم توجه کافی زبان آموزان به کلاس درس: به دلیل اینکه آموزش غیرحضوری از روش های جدید آموزش در کشور ما محسوب می شود، ممکن است دانش آموزان توجه کافی به مطالب درسی نداشته باشد و حواس خود را به درس منعطف نکنند. همچنین ممکن است همکاری های لازم جهت برقراری کلاس را نداشته باشند.  
  • در دسترس نداشتن ابزار مورد نیاز برای حضور در کلاس: اولین و مهم ترین ابزار برای شرکت در یک کلاس آموزشی (به عنوان مثال، شرکت در یک کلاس آیلتس آنلاین) سیستمی مانند کامپیوتر، گوشی موبایل اندروید، لپ تاپ و یا تبلت است. سپس اینترنت همراه یا مودم و یک هندزفری یا هدفون مورد نیاز است. بدون وجود هر کدام از این تجهیزات، شرکت در کلاس منحل می گردد. 
  • وقوع اتفاقات از پیش تعیین نشده حین برگزاری کلاس: اگرچه در برگزاری کلاس های حضوری هم ممکن است اتفاقات از پیش تعیین نشده بیفتد. اما خب در کلاس های حضوری این اتفاقات و رویدادها به حداقل می رسد. قطعی ناگهانی برق، قطعی اینترنت، نداشتن شارژ باطری، هنگ کردن ناگهانی سیستم و … از جمله دلایلی است که حضور در کلاس مجازی را مختل می سازد. و برای این اتفاقات چاره ای نمی توان اندیشید.  
  • کاهش کیفیت کلاس: از جمله مهمترین دلایلی که همه دانش آموزان را نگران می کند کاهش کیفیت کلاس در آموزش مجازی می باشد. این کاهش کیفیت هم می تواند از سوی مدرس باشد و هم از سوی دانش آموز. که البته در اکثر موارد این مورد از سوی دانش آموز است. چرا که شخص در فضای آموزشی قرار نگرفته است و چیزهای کوچک می تواند به سادگی حواس او را از یادگیری پرت کند.
خواندن  نظر دادگاه مطبوعات درباره «رویداد ۲۴» و « تابناک»

fdyhtfy

آیا حضور در کلاس آنلاین آیلتس با آزمون تعیین سطح آنلاین ممکن است؟

یکی از خدماتی که موسسه سفیر برای سهولت در انجام امور زبان آموزان عزیز انجام داده است برگزاری آزمون تعیین سطح آنلاین می باشد. شاید برای برخی افراد شرکت در کلاس آنلاین آیلتس امری ضروری به شمار رود. موسسه سفیر با در نظر گرفتن شرایط این افراد خاص، آزمون تعیین سطح آنلاین برگزار می کند و این یک قابلیت ویژه برای افراد واجد شرایط خاص می باشد. بنابراین برای شرکت در کلاس آنلاین زبان انگلیسی فقط کافیست به سایت سفیر مراجعه کرده و پس از دادن آزمون تعیین سطح آنلاین و بررسی آن توسط کادر مجرب، در کلاس های سفیر ثبت نام و شرکت کنید.


انتهای پیام/Source link