5655923

هرس درختان بدون اعمال خاموشی در خرم آباد و بروجرد


به گزارش خبرآنلاین لرستان، فریدون خودنیا در این خصوص گفت: یکی از عوامل قطع برق بدون برنامه ، شکستن شاخه های درختان در زمان وزش باد و بارش برف و باران می باشد،که با بکار گیری بخش خصوصی جهت هرس شاخه درختان بدون اعمال خاموشی به مشترکین در شهرهای خرم آباد و بروجرد این کار از امروز آغاز شده است.

وی ادامه داد: هرس شاخه های درختان  در فصل زمستان صورت می گیرد و زمان اجرای هرس  محدود است و بایستی با برنامه ریزی لازم از زمان مذکور نهایت استفاده را برد.

 مهندس خودنیا افزود: جهت هرس کردن شاخه های درختان لازم است برق شبکه و مشترکین قطع گردد، لیکن اگر از تجهیزات خط گرم استفاده شود نیازی به قطع برق نمی باشد که در این راستا شرکت توزیع با برگزاری مناقصه ، پیمانکار خط گرم جهت هرس درختان شهرهای خرم آباد و بروجرد انتخاب و از امروز شنبه ۹ بهمن سال جاری پیمانکار در شهر بروجرد فعالیت خود را آغاز نموده و اکیپ دوم از فردا در شهر خرم آباد شروع به کار خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان بیان کرد: اگر هرس درختان انجام نشود بایستی منتظر بحران خاموشی شبکه برق باشیم، لذا از فرمانداران و شهرداران محترم استان درخواست می شود در هرس شاخه های درختان در حریم خطوط برق ، مدیریت های توزیع برق شهرستانهای تابعه را یاری نمایند.

مهندس حسینی مهر معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ در این راستا گفت: ۱۰ هزار اصله درخت در قرارداد با پیمانکار پیش بینی شده که شاخه های مزاحم شبکه برق  توسط بخش خصوصی هرس گردد.

خواندن  پیگیری های موثر استاندار و مدیرکل بیمه سلامت در جذب ۸ میلیارد تومان طرح عمرانی

وی اظهار داشت: در کنار بخش خصوصی ، دو اکیپ خط گرم شرکت توزیع نیز همزمان شاخه های مزاحم شبکه برق شهرستانهای الیگودرز،دورود،کوهدشت،ازنا،نورآباد،الشتر،پلدختر،چگنی و رومشکان را هرس خواهند کرد و در این برنامه بدون قطع برق مشترکین عزیز اجرا خواهد شد.

وی به زیبا سازی شهر اشاره و اعلام کرد: هرس درختان با در نظر گرفتن نظر کارشناسان شهرداری انجام می شود.

46Source link