کیومرث حیدری

نیروی زمینی به سلاح‌های دورزن، دقیق‌زن و هوشمند مجهز شده است


نیروی زمینی به سلاح‌های دورزن، دقیق‌زن و هوشمند مجهز شده است

فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: سلاح‌های نیروی زمینی ارتش به تجهیزات دورزن، دقیق‌زن، هوشمند و قابلیت شبکه شدن مجهز شده است.


به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در شانزدهمین گردهمایی فرماندهان یگان‌های نیروی زمینی و تمامی فرماندهان یگان‌های عمده و مستقل و ارشد روحانیون در ستاد این نیرو برگزار شد، گفت: راهبردهای اصلی و اساسی حاکم بر نیروی زمینی ارتش در سه اصل ولایت‌محوری، عدالت‌محوری و شایسته‌سالاری حاکم شده است و این سه اصول به عنوان سنگ بنای محکم و اصلی جهت‌گیری فرماندهان در تمامی اقدامات و مأموریت‌های این نیرو بوده که ولایت‌محوری اولویت مهم اصول فرماندهی است.

وی ادامه داد: در کنار اصول فرماندهی در نیروی زمینی ارتش ۳۰ طرح لبیک یا امام خامنه‌ای را به عنوان فروع فرماندهی که نگاهی جامع‌الاطراف به مؤلفه‌هایی که موجب تعالی و رشد نزاجا می‌شود را طراحی و تدوین کرده‌ایم تا تمامی موارد منتسب به رسیدگی امور در مجموعه نیروی زمینی ارتش با این طرح‌ها به منصه ظهور برسد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اهمیّت طرح‌های لبیک اظهار داشت: از بین تمامی این طرح‌ها، طرح‌های “لبیک یک” با هدف تغیییر و تحول در ماهیّت یگان‌های نیروی زمینی ارتش، طرح “لبیک دو” با هدف جایگزین کردن تسلیحاتی با چهار ویژگی دورزن، دقیق‌زن، هوشمند و قابلیت شبکه داشتن به جای تسلیحات کنونی متناسب با ساختار جدید نزاجا و طرح “لبیک سه” با هدف زدودن کهنگی از چهره‌های اماکن در سطح پادگان‌ها و خانه‌های سازمانی، احداث منازل سازمانی و شخصی تکلیفی الهی در نیروی زمینی ارتش است.

حیدری ارتقای منزلت اجتماعی، معیشت و امید به آینده را بسیار با اهمیّت خواند و خاطرنشان کرد: در ارتش اسلام، یک فرمانده باید در سه نقش ظاهر شود؛ اولین نقش، نقش فرماندهی نظامی است که باید عزل و نصب کند، دستور جنگ صادر کند و برنامه‌ریزی نظامی داشته باشد؛ نقش دوم، نقش یک پدر برای مجموعه خود است و از روزی که فرمانده شد باید به زیرمجموعه خود مثل فرزندان خود رسیدگی کند؛ نقش سوم، نقش رهبری است و یک فرمانده باید به فکر دنیا و آخرت کارکنان خود هم باشد.

خواندن  تصاویر | بررسی سقف خانه توسط رئیس جمهور در بازدید از پروژه نیمه‌کاره مجتمع مسکونی سبحان قرچک

وی به حفظ و افزایش توان و آمادگی رزمی در نیروی زمینی ارتش پرداخت و ابراز داشت: بازآماد و کنسروه کردن تانک‌ها، نفربرها، توپخانه‌های خودکششی، پارک مشروط خودروها و سایر تجهیزات، نگه‌داری ادوات، مراقبت از تجهیزات در مقابل حملات ریزپرنده‌ها، مبادرت به آموزش بازی جنگ در همه سطوح، بخشی از مؤلفه‌های مهم در ارتقای توان و آمادگی نیروی زمینی ارتش است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه بیان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از ده‌ها پیچ تاریخی بسیار سخت و دشوار عبور کرده و در مقطع کنونی نیز قطعا با تدابیر ارزشمندی که مقام معظم رهبری برای ملت بزرگ ایران طراحی و تدوین کرده‌اند، از این موانع نیز عبور خواهند کرد.

حیدری با تجلیل از ایثار کادر درمان در سراسر کشور یادآور شد: در پایان روزهای کرونایی باید از تمامی کادر درمان بیمارستان‌های نیروی زمینی ارتش تقدیر و تشکر شود، چراکه با همت والای خود توانسته‌اند دستاوردهای مهمی را از خود در جامعه به تصویر بکشند.


انتهای پیام/Source link