5625782

نوروزی: بر اساس قوانین جدید هزار نفر محکومان مهریه باید از حبس آزاد شوند


حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن نوروزی در بهارستان با اشاره به اصلاح ۵ ماده از قانون مهریه و محکومیت‌های مالی اظهار داشت: ماده اول به عدم زندانی شدن محکومان مهریه و مالی تأکید دارد و محکومان این حوزه‌ها اگر تمکن مالی نداشته باشند نباید به زندان بروند.

وی با بیان اینکه بدهکاران اگر اموال خود را مخفی و دین خود را پرداخت نکنند قانون صراحتاً برای آن‌ها تصمیم قاطع اتخاذ خواهد کرد افزود: یکی دیگر از اصلاح مواد قانون مهریه، پیشنهاد نقدی بودن مهریه است که همانند سنت پیامبر اکرم (ص) اجرا شود.

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه گفت: تعدیل و تقسیط بدهکاران مهریه باید در اولویت دستگاه قضایی باشد و مراجع تقلید، علما و مجلس بر این باورند که محکومان مهریه نباید زندانی شوند و این خلاف شرع مقدس دین اسلام است.

نوروزی تصریح کرد: اصلاح قوانین مهریه در روزهای آینده به نتیجه خواهد رسید و تمامی قریب به یک هزار نفری که بر اساس قوانین ممکن است در زندان‌ها باشند باید از حبس آزاد شوند.

وی به عدم ازدواج بیش از یک‌میلیون دختر و زنان اشاره کرد و افزود: مهریه بازاری و سکه سالاری باعث مجرد ماندن دختران شده است و این آفت بزرگی برای جامعه اسلامی در کشور است.

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی مجلس همچنین بیان کرد: بیش از ۴۰ درصد ازدواج‌ها در کشور منجر به طلاق می‌شود و دادگاه‌ها نباید پشتیبان سکه سالاری زنان شوند تا خانواده‌ها این‌چنین ازهم گسیخته شود.

نوروزی با اشاره به پیشنهادی بودن طرح ارزش‌گذاری سکه براساس سال وقوع عقد و احتساب تورم سالیانه پرداخت مهریه گفت: مهریه نباید بیش از ۲۸ سکه تعیین شود و مجلس معتقد است بهترین پیشنهاد برای مهریه، نقدی بودن آن است.

خواندن  ضمانت وام ودیعه مسکن فقط چک یا سفته ۳۰ میلیون تومانی است/ کمتر از ۱۰ روز دیگر مشکل ضامن وام مستاجران حل می‌شود

۲۳۵۲۳۱Source link