580

نوار خطر چیست و کجا کاربرد دارد؟


نوار خطر چیست و کجا کاربرد دارد؟

اگر نگاهی به آمارها داشته باشید قطعا متوجه می‌شوید که در سال تعداد زیادی از عابرین، کارگران و بازدیدکنندگان از پروژه های ساختمانی و عمرانی با خطر مرگ و آسیب‌دیدگی شدید روبرو می‌شوند و دلیل اصلی این موارد ایمن نبودن و ورود به مکانهای خطرناک می باشد؛ البته اگر آگاهی و اعلان به موقع برای این افراد داده شود می‌توان از این آسیب ها پیشگیری نمود. به همین جهت تجهیزات ایمنی خاصی نظیر نوار خطر تولید می شود تا ورود افراد را به محدوده های خطرناک و آسیب پذیر کنترل کنند. نوارخطر بدون چسب و با رنگ های روشن تولید می شود و به این واسطه نظر افراد را جلب کرده و به آن ها اخطار وجود خطر را می دهد.


در تعریف ساده می‌توان گفت که نوار خطر یا نوار اخطار به منظور جدا کردن محدوده خاص و خطرناک از دیگر محدوده ها مورد استفاده قرار می گیرد و موارد استفاده از نوار خطر به صورت کلی به فیبر نوری، آتش نشانی، آب و فاضلاب، برق و مخابرات، تشعشعات هسته ای، مواد شیمیایی، نفت و گاز، راه و ترابری اختصاص داشته است. گروه صنعتی تکنو پلاست به عنوان یکی از برترین تولید کننده نوار اخطار در کشور بوده است و مشتری می توانند در خصوص ابعاد و رنگبندی نوار اخطار با توجه به سلیقه خود از این شرکت برای خرید اقدام کند.

در بازار نوار اخطار را با عناوین دیگری نیز می شناسند که می توان به نوار اخطار یا نوار هشداردهنده اشاره نمود و به عنوان یکی از اصلی‌ترین ملزومات لاینفک برای پروژه‌های راهسازی، کابل کشی، لوله گذاری و غیره به شمار می‌رود.

خواندن  صحبت‌های محسن ربیع خواه پس از شکست مقابل هوادار (ویدیو)

معمولاً نوار اخطار با رنگ های متنوع تولید می‌شود ولی بیشترین رنگ که به عنوان اصلی ترین نوار اخطار می باشد زرد است. تولید نوار اخطار به واسطه دو نوع مواد پایه پلی اتیلن و پی وی سی انجام می گردد؛ در کشور ما معمولاً نوار های خطر بر اساس پلی اتیلن تولید می شوند و آنچه که سبب می شود تا کیفیت نهایی محصول تعیین شود به نوع مواد مصرفی بستگی دارد که در زمان تولید به کار برده می شود و با توجه به کیفیت محصول نوار خطر به صورت ممتاز، درجه یک و درجه دو و سه نامگذاری می شود.

581

خرید نوار اخطار از بهترین گروه صنعتی

در صورتی که تصمیم دارید برای خرید نوار اخطار اقدام کنید باید قبل از هر چیزی به چندین پارامتر مختلف توجه کنید و سپس خرید تان را نهایی کنید؛ نوار اخطار برای شرکت های مختلفی کاربرد های زیادی داشته است که از این میان می‌توان به شرکت گاز، شرکت برق، نیروی انتظامی، شرکت مخابرات، آب و فاضلاب و غیره اشاره نمود.

اگر که می خواهید از نوار اخطار استفاده کنید و آن را خریداری نمایید به رنگ آن توجه کنید، البته بیشتر رنگ زرد را برای نوار اخطار در نظر می‌گیرند ولی رنگ های دیگری نیز وجود دارد که هر کدام از آنها معنی و مفهوم خاص خود را داشته است. پس قبل از اینکه بخواهید برای خرید نوار اخطار اقدام کنید باید نوع کاربری آن را برای خود مشخص نموده و سپس از شرکت مورد نظر اطلاعات لازم را به دست بیاورید تا بتوانید بر اساس استانداردهای جهانی خرید خودتان را ثبت نمایید. در ادامه به صورت خلاصه به رنگ های موجود برای نوار اخطار اشاره می نماییم تا بتوانید پیش زمینه‌ای از اطلاعات در زمان خرید داشته باشید:

  • نوار خطر سفید و قرمز: در تجهیزات حفاظتی به منظور اعلام خطر آتش سوزی
  • نوار خطر زرد و مشکی: نشان دهنده خطرات فیزیکی
  • نوار زرد و بنفش: به منظور اعلام وجود خطر در محدوده مورد نظر برای تشعشعات
  • نوار سفید و مشکی: به منظور علامت گذاری راهروها و در زمان ساختمان سازی
  • نوار سفید و سبز:  به منظور اعلام کمک های اولیه و در جهت ایمنی
  • نوار خطر سفید و نارنجی: استفاده در ترافیک شهری به منظور هشدار برای احتیاط
  • نوار سفید و آبی: نشان دهنده هشدار در خصوص استفاده از دستگاه های خراب و معیوب
خواندن  درخواست دبیرکل ناتو از صربستان و کوزوو برای کاهش تنش‌ها

شرکت های مختلفی وجود دارد که به عنوان تولیدکننده نوار خطر شناخته می‌شود اما اگر تصمیم دارید تا نوار اخطار خریداری شده استاندارد باشد باید حتماً به شرکت تولیدکننده نوار خطر توجه داشته باشید.

گروه صنعتی تکنو پلاست به عنوان یکی از بهترین شرکت های میباشد که با سابقه چندین و چند ساله خود توانسته است برای تولید نوار اخطار و محصولات همچون نایلون حبابدار، نایلون شیرینگ، نایلون کیسه ای، استرچ پالت بند و غیره اقدام نماید که تولید تمامی محصولات به واسطه دستگاه های پیشرفته و مجهز بوده و در نهایت محصولی که تولید می شود از بهترین متریال اولین با نهایت کیفیت می باشد.

یکی از اهداف مهم گروه صنعتی تکنو پلاست جلب رضایت مشتریان عزیز بوده و به نوعی محصولات خود را تولید می کند که علاوه بر دارا بودن بالاترین کیفیت بلکه از بهترین قیمت ها نیز بهره‌مند باشند. آنچه که سبب می‌شود تا این تولید کننده نوار اخطار از دیگر شرکت ها متمایز باشد ویژگی هایی نظیر بسته بندی اصولی، ارسال سریع و رایگان و سرعت زیاد در آماده سازی سفارشات می باشد.

این نکته را توجه داشته باشید که شما به منظور نگهداری نوار خطر در مدت زمان بیشتر،  بهتر است آن را از رطوبت و تابش نور خورشید به دور نگهداری دارید و بهترین مکان برای نگهداری نوار اخطار درون انبار مستقف می باشد.

قیمت نوار خطر

اگر تا این قسمت مطلب را به دقت خوانده باشید قطعاً متوجه میشوید که نوار خطر اهمیت استفاده ای نداشته و اگر شما می خواهید هزینه کمتری را پرداخت کنید باید از نوار های خطر که جزء درجه ۲ و ۳ هستند استفاده نمایید تا هزینه نهایی نسبت به ممتاز و درجه یک کمتر باشد؛ ولی به هر حال برای پروژه هایی که نیاز به زمان طولانی از استفاده نوار خطر وجود دارد می توان از نمونه های با کیفیت استفاده کرد.

خواندن  گل اول چلسی برابر لیورپول توسط هاوتز

 اگر تصمیم دارید تا در شب و تاریکی برای حفاظت از نوار خطر استفاده کنید نمونه های شبرنگ را انتخاب نمایید تا در تاریکی قابل مشاهده باشند و رنگ زرد به عنوان بهترین رنگ بوده چرا که نظر بیننده را به خود جلب می کند و معمولا سفارش رنگ زرد و قرمز نسبت به رنگ های دیگر بیشتر است.


پایان رپرتاژ آگهیSource link