1509028 161

نقص فنی علت خاموشی برخی تابلوهای کیفیت هوا


1509028 161

 

به گزارش تابناک به نقل از همشهری آنلاین، فرشید باباخانی معاون فنی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران در خصوص خاموشی برخی از تابلوهای سنجش آلودگی هوای شهر تهران اظهارکرد: روزانه چندبار این تابلوها در سطح شهر تهران چک می‌شوند. در حال حاضر ۱۸ نمایشگر در سطح شهر تهران وجود دارد که همگی آن‌ها مورد بازبینی قرار می‌گیرند.

او افزود: گاهی در منطقه‌ای بر اثر تغییرات در پست برق منطقه و یا ایرادات فنی یکی از این نمایشگرها خاموش می‌شوند ولی به هیچ عنوان اینطور نیست که این نمایشگرها در سطح شهر غیرفعال شوند.

معاون فنی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران ادامه داد: پیش از عید نوروز تمامی نمایشگرها در تهران نوسازی شدند اما بیشترین توجه شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران به اطلاع‌رسانی از طریق اپلیکیشن موبایل و وبسایت معطوف شده است. در حقیقت این نمایشگرها زمانی نصب شده بودند که در دهه ۷۰ قرار داشتیم و در آن موقع روش اطلاع‌رسانی با بهره گیری از این نمایشگرها بود اما امروز توجه ما به اطلاع رسانی از طریق اپلیکیشن، وبسایت و شبکه‌های اجتماعی است.

باباخانی در پایان با تاکید بر اینکه شهروندان نیز از شبکه‌های اجتماعی برای اطلاع از کیفیت هوای شهر تهران بهره می‌گیرند، گفت: در حال حاضر برای جلوگیری از اتلاف منابع ۱۸ نمایشگر سطح شهر تهران را تا زمانی که عمر آن‌ها تمام نشود، مورد استفاده قرار می‌دهیم و حفظ می‌کنیم اما پس از آن به دلیل اینکه کارآیی آنها با تغییر نحوه اطلاع رسانی کاهش پیدا می‌کند، یکی یکی جمع‌آوری می‌شوند.Source link

خواندن  وقوع انفجار در مسجد «خلیفه صاحب» کابل