grossi

نظارت بر فعالیت‌های ایران به طور فزاینده‌ای برای ایران دشوار شده است


نظارت بر فعالیت‌های ایران به طور فزاینده‌ای برای ایران دشوار شده است

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، مدعی دشوار شدن روند نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران شد.


به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، مدعی دشوار شدن روند نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران شد.

وی که در حاشیه نشست گلاسکو صحبت می‌کرد، افزود که «این حقیقت است که نظارت هسته‌ای در ایران تضعیف و برای آژانس فعالیت در این کشور به طرز فزاینده‌ای دشوار شده است».

گروسی افزود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نقش نظارتی و راستی‌آزمایی در برنامه هسته‌ای ایران دارد و در هرگونه توافق در خصوص برنامه هسته‌ای ایران این آژانس است که باید موقعیت و وضعیت این برنامه را تأیید کند.

وی مدعی شد که آژانس باید به تمامی برنامه هسته‌ای ایران دسترسی داشته باشد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سه‌شنبه گذشته نیز گفته بود که تلاش برای نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران، مانند پرواز در ابرهای متراکم است.

وی که با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت‌وگو می‌کرد، گفت که نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران مانند این است که در میان ابرها در پرواز هستیم، فعلا به این پرواز ادامه می‌دهیم اما نه برای مدت طولانی.

گروسی افزود که این که مسأله باید به هر ترتیب ممکن حل و فصل شود، در غیر این‌صورت وارد محدوده‌ای نامشخص خواهیم شد که امیدوارم چنین وضعیتی پیش نیاید.


انتهای پیام/Source link

خواندن  ببینید | اعتراف جالب لیلی گلستان: جلال اولین عشق زندگی‌ام بود