1633914221 unnamed file

نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با رئیس قوه قضاییه/ تاکید اژه‌ای بر افزایش شفافیت در قوانین


نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با رئیس قوه قضاییه/ تاکید اژه‌ای بر افزایش شفافیت در قوانین

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از نشست مشترک اعضای کمیسیون متبوعش با رئیس قوه قضاییه خبر داد و گفت: حجت الاسلام اژه ای در این نشست ضمن اشاره به ضرورت همکاری همه ارکان کشور برای تحقق عدالت اجتماعی بر افزایش شفافیت قوانین برای رفع مشکلات موجود تاکید کرد.


به گزارش ایلنا، غلامرضا مرحباء سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی میزبان سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی کشور بودیم و در خصوص مباحث مربوطه به مناطق آزاد تجاری صنعتی بحث و گفت و گو صورت گرفت، همچنین نمایندگانی که در حوزه انتخابیه خود منطقه آزاد داشتند نیز مسائل و موضوعاتی را مطرح کردند.

 این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: از جمله محورهای مورد بحث در نشست مذکور لزوم تغییر نگاه ها به مناطق آزاد برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود بود و اینکه این مناطق می‌توانند دروازه ورود تکنولوژی و پایگاهی برای صادرات باشند و به اقتصاد کشور خدمت کنند. در ادامه آقای محمد نیز موضوعاتی در خصوص لزوم اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری_صنعتی و رفع تعارضات موجود در قوانین مختلف مالیاتی، گمرگی و مناطق آزاد جهت استفاده بهینه از ظرفیت این مناطق مطرح کرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: جلسه دیگر کمیسیون در قوه قضاییه و دیدار با حجت الاسلام اژه ای رئیس قوه قضاییه بود. در این جلسه ابتدا آقای پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل کارگروه ویژه میان کمیسیون اقتصادی و قوه قضاییه خبر داد که  طبق دستور آقای رئیسی، رئیس وقت قوه قضاییه تشکیل شده و دو جلسه نیز برگزار شده است که البته گزارش های این کارگروه خدمت ریاست قوه نیز ارسال و در جلسه امروز نیز به صورت مختصر به آن اشاره شد.

خواندن  اسامی منتخبان شورای شهر مشهد با تأخیر چندساعته اعلام شد

مرحبا با اشاره به محورهای مهم مطرح شده در جلسه کمیسیون اقتصادی با ریاست قوه قضاییه تصریح کرد: مباحث اقتصادی زیادی وجود دارد که قضات به صورت روزانه با آنها برخورد دارند که اگر بتوانیم بازخوردهای مناسب را از قضات دریافت کنیم، می‌توانیم قوانین را اصلاح و نواقص را برطرف کنیم. قانون مناطق آزاد و بهبود فضای کسب و کار، قانون مالیات بر ارزش افزوده از این دست قوانین هستند. همچنین درباره پرونده های مشمول ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس و پرونده های تحقیق و تفحص، از ریاست قوه قضاییه درخواست شد که  دستگاه قضایی توجه ویژه به این موضوعات مهم داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:  همچنین در خصوص تربیت کادر تخصصی قضایی و اصلاح قانون کارشناسان رسمی نیز موضوعاتی مطرح و تاکید شد که مجلس نیازمند همکاری بیشتر با دستگاه قضایی است تا این موضوعات به نتایج مطلوب برسد. در ادامه برخی از نمایندگان مجلس نیز نظرات خودشان را مطرح کردند. همچنین دادستان کل کشور موضوعاتی را در خصوص قاچاق کالا و ارز و موضوعاتی که به اصلاح قانون نیاز دارد، مطرح کرد. همچنین سازمان بازسی کل کشور به تعارضات برخی از قوانین و ضرورت اصلاح برخی از آنها اشاره کرد. دادستان عمومی و انقلاب تهران نیز در ادامه جلسه به  بحث خرید فروش ارز و رمز ارزها و تخلفات موجود اشاره کرد. همچنین سرپرست مجتمع مبارزه با جرائم اقتصادی نیز نظراتش را بیان کرد.

وی ادامه داد: رئیس قوه قضاییه نیز ضمن تشکر و قدردانی از عملکرد کمیسیون اقتصادی در شرایط دشوار اقتصادی امروز، بر لزوم همکاری همه ارکان کشور برای تحقق عدالت اجتماعی اشاره و تاکید کرد. طبق گفته رییس قوه قضاییه، عدالت اجتماعی بر گرفته از تقسیم فرصت ها و ثروت ها بوده و همه دستگاه‌ها باید برای دستیابی به این مهم همکاری کنند.

خواندن  نقش وکلا و کانون‌ها در نظام دادرسی عادلانه نباید نادیده گرفته شود/ انتظار داریم اژه‌ای از این استقلال، حفاظت و حمایت کنند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: حجت الاسلام اژه ای در ادامه بر ضروت استفاده حداکثری از ظرفیت مجلس و نمایندگان به دلیل اشراف به مسائل مردم تاکید کرد. همچنین بر  لزوم تقویت ارتباط میان دستگاه قضا و نمایندگان برای اطلاع از مشکلات و انتظارات مردم تاکید کرد. وی معتقد است بسیاری از مشکلات ناشی از عدم شفافیت قوانین است لذا باید نمایندگان در تدوین و تصویب قوانین به این موضوعات توجه کنند.


انتهای پیام/Source link