1479170 249

ناوهای هلند و دانمارک در راه بالتیک


1479170 249

 

به گزارش تابناک، به نقل از خبرگزاری دولتی استونی، این ناو اکنون در جنوب جزیره بونهولم در دانمارک قرار دارد.

سخنگوی ناتو گفت: این جایگیری از پیش تعیین شده است و آن‌ها آنجا هستند تا حضور خود و هم‌بستگی تمامی ائتلاف را نشان دهند.

هفته گذشته سه کشتی روسی وارد دریای بالتیک و تنگه دانمارک شدند. سوئد که عضو ناتو نیست، در روز جمعه به این اقدام واکنش نشان داده و حضور نظامی‌اش در جزیره گاتلند در دریای بالتیک را تقویت کرد.

این اقدامات در حالی صورت می‌پذیرد که روسیه حدود ۱۰۰ هزار سرباز را در مرزهای اوکراین مستقر کرده و تنش‌ها را در منطقه افزایش داده است. متخصصان می‌گویند ممکن است روسیه در تدارم حمله دیگری به اوکراین باشد.

دانمارک نیز تا اواخر ماه جاری یک ناوچه گشتی به به همراه ۱۶۰ خدمه را به دریای بالتیک و چهار فروند جنگنده اف-۱۶ و ۷۰ سرباز را به لیتوانی اعزام می‌کند؛ انتظار می‌رود این تجهیزات و نفرات، حداقل به مدت سه ماه در این مناطق بمانند.

سفیر دانمارک در استونی گفت، دانمارک با تقویت توان دفاعی خود در دریای بالتیک، به اقدامات روسیه نسبت به اوکراین واکنش نشان می‌دهد.

کاله لانت، وزیر دفاع استونی گفت: این یک پیغام بازدارنده به روسیه است و که نشان می‌دهد ما متحد هستیم. اگر هدف اصلی روسیه جدایی انداختن میان متحدان است، کاری که دانمارک کرد و تصمیماتی که گرفت، نشان می‌دهد که در واقع جریانی برای تقویت اتحاد اعضا وجود دارد.Source link

خواندن  مینو محرز: از این رقابت بچگانه متاسفم