1431454 465

نارضایتی ۶۵ درصدی مخاطبان از شبکه شاد


1431454 465

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، همزمان با بازگشایی مدارس نتایج یک افکارسنجی آنلاین نشان می‌دهد: بسیاری از پاسخگویان شرکت کننده در این افکارسنجی خواستار رفع مشکلات سیستم آموزشی آنلاین و تقویت آن برای برقراری ارتباط آسان‌تر دانش آموزان با آن در دوران کرونا شده اند.

پس از شیوع کووید ۱۹ و غیر حضوری شدن مدارس، نرم افزار شاد به عنوان بستر آموزشی کلاس‌های آنلاین از سوی وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شد تا دانش آموزان و معلمان بتوانند در بستری امن و یکپارچه با هم در ارتباط باشند. این برنامه به دلیل ابتدای راه بودن مشکلاتی را برای دانش آموزان و معلمان به دنبال داشت که به مرور زمان این مشکلات برطرف گردید.

بر این اساس، درصدد برآمدیم تا نظرات مردم را در مورد «نرم افزار شاد» جویا شویم؛ در این راستا ایرنا نظرسنجی آنلاین هفتگی خود را به این موضوع اختصاص داد و از مخاطبان خود خواست تا در این مورد اعلام نظر کنند. پرسش‌های این نظرسنجی در روز‌های ۴ تا ۱۴ مهرماه سال جاری روی سایت قرار گرفت و بیش از ۱۰ هزار نفر در این نظرسنجی آنلاین شرکت کردند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در افکارسنجی آنلاین خود از مخاطبانش خواست تا اعلام کنند که تا چه میزان از برنامه شاد به عنوان بستر کلاس‌های آنلاین فرزندانشان رضایت دارند؟ ۴۵.۵ درصد پاسخگویان برای میزان رضایت خود گزینه «اصلا» و ۱۹.۴ درصد گزینه «کم» را انتخاب کردند. ۱۸.۶ درصد نیز میزان رضایت خود از این برنامه را «تاحدی» و ۱۶.۵ درصد نیز «زیاد» اعلام کردند.

خواندن  شورای نگهبان در ابلاغیه اخیر نیز همچنان تعریف دقیقی از رجال سیاسی ارائه نکرد/ مهمترین راه رسیدن به ریاست جمهوری زنان، حضور آنان در هیأت رئیسه مجلس است

همچنین نتایج این بررسی نشان داد؛ ۴۴.۴ درصد پاسخگویان معتقدند این نرم افزار (شاد) «اصلا» مشکلات آموزشی دانش آموزان را در دوران کرونا رفع نکرده است. ۲۶.۵ درصد بیان کردند نرم افزار شاد به میزان «کم» توانسته مشکلات آموزشی دانش آموزان را رفع کند. ۱۸.۱ درصد نیز این میزان را «تاحدی» و ۱۱ درصد «زیاد» اعلام کردند.

در این نظرسنجی ۴ سوال؛ ۱- در دوران تحصیل غیرحضوری و کلاس‌های آنلاین، فرزند شما از چه نرم افزاری برای حضور در کلاس‌ها بهره برده است؟ ۲- تا چه میزان از برنامه شاد به عنوان بستر کلاس‌های آنلاین فرزندانتان رضایت دارید؟ ۳- برنامه شاد تا چه اندازه توانسته است مشکلات آموزشی دانش آموزان را در دوران کرونا رفع کند؟ ۴ –برای نصب یا استفاده از برنامه شاد تا چه اندازه با مشکل مواجه شده اید؟ مطرح شد.

در پاسخ به سوال؛ در دوران تحصیل غیرحضوری و کلاس‌های آنلاین، فرزند شما از چه نرم افزاری برای حضور در کلاس‌ها بهره برده است؟ نرم افزار «واتساپ» با ۳۹.۱درصد، «برنامه شاد» با ۳۶.۹ درصد، «سایر برنامه‌ها» با ۲۴ درصد از سوی مخاطبان انتخاب شده است.

همچنین در پاسخ به سوال؛ برای نصب یا استفاده از برنامه شاد تا چه اندازه با مشکل مواجه شده اید؟ ۴۱.۸ درصد پاسخگویان گزینه «زیاد»، ۱۸.۴ درصد «تاحدی»، ۱۹.۷ درصد «کم» و ۲۰.۱ درصد گزینه «اصلا» را انتخاب کرده اند.Source link