1447944 648

نارضایتی ایران از پیش‌نویس توافقنامه نشست گلاسگو


1447944 648

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، هیات ایرانی در نشست آب و هوایی سازمان ملل اعلام کرد: ما از بند ۳۶ درباره حذف یارانه‌های سوخت فسیلی راضی نیستیم و از هیات هندی در رابطه با سوخت‌های فسیلی حمایت می‌کنیم.

بوپندر یاداو وزیر محیط زیست هند گفته بود که اجماع بر سر این مساله دشوار است و اینکه سوخت‌های فسیلی به بخش‌هایی از جهان اجازه می‌دهد تا به ثروت و استاندارد‌های بالای زندگی دست یابند.

وی این سوال را مطرح کرد: چگونه می‌توان انتظار داشت که کشور‌های در حال توسعه وعده حذف تدریجی یارانه‌های زغال سنگ و سوخت‌های فسیلی را بدهند؟

این وزیر هندی اضافه کرد که کشور‌های در حال توسعه باید با ریشه کن کردن فقر دست و پنجه نرم کنند.

وی با بیان مثالی از نحوه استفاده هند از یارانه برای تامین گاز طبیعی مایع به خانوار‌های کم درآمد گفت: یارانه‌ها حمایت و امنیت اجتماعی مورد نیاز را فراهم می‌کند.

در تمام ۲۵ نشست قبل از گلاسکو، با وجود داده‌های روشن در مورد اینکه زغال‌سنگ، نفت و گاز بزرگ‌ترین عوامل در تغییرات اقلیمی دست انسان هستند، هرگز توافقی حتی در مورد سوخت‌های فسیلی به‌عنوان محرک‌های بحران آب و هوایی اشاره نشده است.
منابع خبری به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفتند که متن پیش‌نویس خواستار حذف تدریجی یارانه‌های زغال‌سنگ و سوخت‌های فسیلی و همچنین چند اخطار بین پیش‌نویس‌ها اضافه شده بود تا سوخت‌های فسیلی اصلی کاهش یابد.Source link

خواندن  صدور احکام جدید در قوه قضائیه/ القاصی مهر رئیس کل دادگستری تهران و صالحی دادستان تهران شدند