1654920177 unnamed file

نابرابری در پرداخت حقوق بازنشستگان بر استرس‌های این قشر اضافه کرده است/ نماینده شیراز:وزیر کار با چه جرأتی نظام کشور را بر هم می‌زند؟عبدالملکی اگر نتواند پاسخ مناسبی بدهد،استیضاحش می‌کنم


نابرابری در پرداخت حقوق بازنشستگان بر استرس‌های این قشر اضافه کرده است/ نماینده شیراز:وزیر کار با چه جرأتی نظام کشور را بر هم می‌زند؟عبدالملکی اگر نتواند پاسخ مناسبی بدهد،استیضاحش می‌کنم

با وجود تصویب افزایش ۵۷.۴ درصدی حقوق بازنشستگان حداقلی بگیر در هیأت وزیران، اما کاهش دستمزد حقوق سایر سطوح انتقادات زیادی را توسط این قشر داشته است.


به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز بحث افزایش حقوق بازنشستگان در پانزدهم خرداد سال جاری با مصوبه هیأت وزیران و تصویب ۵۷.۴درصد افزایش برای حداقل‌بگیران مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی و ۱۰درصد برای سایر سطوح حقوقی پایان یافت. در این زمینه برخی از کارشناسان و مدیران فعلی و سابق البته نکات حقوقی متفاوتی را ارائه می‌دهند. 

دولت با مردم صادقانه صحبت کند

رئیس مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه بارها عنوان کرده ام که دولت باید با مردم صادقانه صحبت کند و جامعه و مردم را در جریان تصمیمات قرار دهد می گوید: دولت اگر از اعتبارات مناسبی برخوردار نیست و نمی تواند پاسخگوی بعضی از موارد باشد باید به صورت مستقیم مردم را در جریان بگذارد و در صورتی که هم دولت از بودجه مناسبی برخوردار است و وعده افزایش حقوق را به مردم می دهد قطعا باید به حرف‌هایش عمل کند.

علی رضا پاک فطرت در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه ذکر این نکته ضروری است که مردم به هیچ وجه نامحرم نیستند می گوید: مسئولان از اوایل انقلاب تاکنون در هر مقطعی که با مشکل مواجه شدند و به مردم اطلاع دادند مردم و جامعه همکاریشان را در عمل ثابت کرده اند.

نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه زمانی که دولت عنوان می کند حقوق بازنشستگان را طبق نرخ تورم افزایش می دهد و یا باید حقوق بازنشستگان را به 80 الی 90 درصد حقوق شاغلان نزدیک کرد، بازنشستگان روی صحبت دولتمردان حساب و برنامه ریزی می کنند.

میرکاظمی و وزیر کار به چه جرأتی نظام کشور را بر هم می زنند

عضو کمیسیون عمران با اشاره به اینکه تحریک کردن مردم توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از نکات قابل تامل است و آقای میر کاظمی به چه جرأتی با مردم این رفتارها را انجام می دهد، می افزاید: به عنوان نماینده مردم به آقای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان برنامه و بودجه اخطار می دهم که با چه جرأتی اقدام به برهم زدن نظام کشور می کنند و باعث ایجاد تشنج در کشور می شوند.

خواندن  ۷ دهک جامعه از اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها منتفع می‌شوند

نماینده شیراز و زرقان با بیان شاید دست ها و موضوعاتی در کار است که شاهد این اتفاقات در کشور هستیم، بیان می کند: اگر کشور و سازمان برنامه از بودجه مناسبی برخوردار نیست و پول در اختیار ندارد با مردم به صورت واضح سخن بگوید.

پاک فطرت در ادامه با بیان اینکه الکترونیکی کردن نان یکی از اقدامات مناسب دولت است می افزاید: اما شاهدیم متاسفانه دولت در این زمینه به صورت دقیق و شفاف اطلاع رسانی نکرده است و به مردم عنوان نمی کند که اگر نان الکترونیکی نشود تمام آرد و گندم از کشور خارج خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان با بیان اینکه کشورهای روسیه و اوکراین حدود 50 درصد نیازهای غذایی ایران را تامین می کردند می گوید: متاسفانه آغاز جنگ میان این دو کشور باعث افزایش قیمت محصولات شد و اگر  جنگ میان این دو کشور ادامه بیابد دیگر این دو کشور قادر به فروش محصولاتشان به ایران نیستند و دولتمردان باید  تمام این نکات را لحاظ کرده و با مردم در میان بگذارند. 

دولت با عدم صحبت با مردم، نیروهای امنیتی و روحانیت را به زحمت انداخته

عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه دولت با صحبت نکردن با مردم   نیروهای امنیتی و روحانیت  را به زحمت انداخته است می گوید: متاسفانه دولت مجلس را هم به زحمت انداخته  و نمایندگان در حال حاضر نمی دانند که چه رفتاری باید داشته باشند.

نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه در صورتی‌که عبدالملکی نتواند پاسخ مناسبی به بازنشستگان بدهد به عنوان نخستین نماینده استیضاح وی را در مجلس آغاز خواهم کرد، بیان می کند: ذکر این نکته ضروری است که نمایندگان بیش از این نمی توانند با دولت مدارا کنند و به رئیس سازمان برنامه و بودجه هم تذکر می دهم که در صورتی‌که در پرداخت حقوق ها با مشکل مواجه است به صورت مستقیم با مردم سخن بگوید.

خواندن  ثبت بیش از ۶۰ گزارش و ۹ تذکر به تاسیسات گردشگری در ۲ روز نخست/ بازدیدهای سرزده تیم‌های اعزامی

پاک فطرت در ادامه با انتقاد از پرداخت یارانه ها به دهک های مختلف مردم ادامه می دهد: اگرچه مسئولان عنوان کردند که به دهک های آخر یارانه 300 هزار تومانی را پرداخت نکرده اند که جای سئوال دارد که آیا دولت تعریف دهک ها را به صورت دقیق و مشخص بلد است خیر؟

رئیس مجمع نمایندگان با اشاره به اینکه متاسفانه دولت یارانه بیش از یک دهک ها را پرداخت نکرده است، می افزاید: اگرچه یک دهک 10 درصد جامعه را تخت پوشش خود قرار می دهد اما متاسفانه در شرایط فعلی دولت یارانه حدود 40درصد جامعه را پرداخت نکرده است.

30 درصد مردم یارانه 300 هزار تومانی را دریافت نکرده اند

نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه فکر می کنم که دولت یارانه 300 هزار تومانی را به حدود 30 درصد جامعه پرداخت نکرده است می افزاید: در این شرایط نیاز است تا دولت یارانه تمام افراد و دهک ها را پرداخت کند.

عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه دولتمردان باید به راستگویی و مردم اعتماد کنند ادامه می دهد: دولت نیروی زیادی را برای اثبات یک دهک و ده درصد و پرداخت نکردن یارانه به این بخش اختصاص داده که به مراتب هزینه آن از پرداخت یارانه بسیار زیاد تر است.

نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه مدیران باید با درک صحیح از شرایط زمانی و اقتصادی وضعیت را بسنجند، ادامه می دهد: قطعا مدیران باید با نگاهی با سیاست های جهانی و اتفاقات پیرامون کشور اقدامات مناسبی انجام دهد.

نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه دولت باید به اعتراضات مردم و تذکرات نمایندگان توجه ویژه ای داشته باشد ادامه می دهد: افرادی که به حق و حقوقشان معترضند درصدی از مردم هستند که دولت باید به صدای این افراد به دقت گوش کند .

خواندن  آخرین آمار آبله میمونی در ۲۹ کشور دنیا

افزایش-حقوق

نابرابری در پرداخت حقوق بازنشستگان استرس زیادی برای این قشر ایجاد کرده است

درویشی بازرس کانون تامین اجتماعی شیراز در ادامه با بیان اینکه مردم در تامین امرار و معاش و و در تامین مایحتاج زندگی با مشکل مواجه هستند، می گوید: قطعا این مهم سبب می شود تا خانواده ها و بازنشستگان با مشکلات متعدد مواجه شوند.

زهرا درویشی در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه نابرابری در پرداخت حقوق بازنشستگان بر استرس‌های این قشر اضافه کرده، می افزاید: متاسفانه افزایش قیمت ها به واسطه حذف ارز 4200 تومانی استرس بسیار زیادی به جامعه بازنشستگان وارد کرد که این مهم سبب شد تا این قشر همواره از اتفاقات و تصمیمات دولت اضطراب داشته باشند.

از طریق دیپلماتیک و گفت و گو نتوانستیم مشکلات را حل کنیم

این فعال کارگری در ادامه با بیان اینکه متاسفانه جامعه بازنشستگان و کارگران همواره از آینده کشور دلهره دارند ادامه می دهد: قطعا مشکلات اقتصادی و … نقش بسیار پر رنگی در ناهنجاری ها و فروپاشی اجتماعی دارد.

رئیس اتحادیه بانوان کارگر فارس با اشاره به اینکه متاسفانه آزمون و خطا توسط مسئولان مشکلاتی را برای بازنشستگان و کارگران ایجاد کرده است می گوید: اگرچه بسیاری از مسئولان انتظار دارند که بازنشستگان مطالبات‌شان را  کف خیابان مطرح نکنند اما ذکر این نکته ضروری است که از طریق دیپلماتیک و گفت و گو هم نتوانستیم مشکلات و چالش های حوزه بازنشستگان را حل کنیم.

درویشی با اشاره به اینکه متاسفانه مسئولان همواره می خواهند با موضع گیری هایی مانند خوردن یک وعده غذا و …. مردم را  آرام کنند می افزاید: ذکر این نکته ضروری است که زندگی با رفاه خوب است.

 

 


انتهای پیام/Source link