طوفان

ممنوعیت دریاروی شناورهای صیادی به علت وقوع طوفان “شاهین”

[ad_1]

ممنوعیت دریاروی شناورهای صیادی به علت وقوع طوفان

سازمان شیلات ایران اعلام کرد: اجازه دریاروی شناورهای صیادی به علت وقوع طوفان شاهین تا اطلاع ثانوی صادر نمی شود.


به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران ضمن بیان این مطلب افزود: به رغم هشدارهای سازمان شیلات ایران به استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان و همچنین اطلاع رسانی به صیادان، بر اثر وزش طوفان شاهین در استان سیستان بلوچستان دو فروند شناور صیادی با هم برخورد و ۱۶ ملوان به آب پرتاب شدند که ۱۱ نفر از آنان توانستند نجات پیدا کنند و پنج نفر دیگر ناپدید شده اند.

پرویز محبی افزود: عملیات نجات و جستجو برای یافتن پنج ملوان شناور صیادی که در آب پرتاب شدند، ادامه دارد.

وی اظهار داشت: : اکثر شناورهای صیادی که برای فعالیت روزانه خود در دریا بودند، به محض فراخوان و اطلاع رسانی ها در مورد وقوع طوفان، سفر دریایی را رها کردند و به پناهگاه هایی که در مراکز و بنادر صیادی وجود دارد، بازگشتند.

محبی درباره دیگر اقدامات سازمان شیلات ایران گفت: در استان هرمزگان فصل صید میگو باید از دیروز آغاز می شد که به علت طوفان به تعویق افتاده و صید این آبزی بعد از اتمام طوفان انجام خواهد شد.

وی درباره آسیب های وارده به بخش صیادی گفت: بر اثر وزش طوفان حاره ای شاهین در استان سیستان و بلوچستان آسیب های کلی و جزئی به بنادر صیادی وارد شده به طوری که سایبان های صیادی تخریب و تیرهای برق و جاده های متصل به بنادر دچار خسارت شدند.

خواندن  ببینید | نگاهی به انواع موشک‌های بالستیک ایران/ از شهاب1 تا خرمشهر

معاون سازمان شیلات ایران خاطرنشان کرد: در استان هرمزگان آسیب جدی به بنادر صیادی و شناورها بر اثر طوفان وارد نشده و بیشترین تاثیرات در استان سیستان و بلوچستان بوده است.

محبی، اذعان داشت: هم اکنون در حال ارزیابی خسارت ناشی از طوفان شاهین به بخش صیادی و بنادر صیادی هستیم و نتایج آن به زودی به استانداری ها و وزارت کشور اعلام می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر از شدت طوفان کاسته و تاثیرات آن کمتر شده است.

محبی اذعان داشت: هر سال شاهد طوفان های موسمی در برخی از استان های جنوبی کشور هستیم و با اطلاع رسانی به موقع تلاش می کنیم خسارت ها به حداقل برسد.

وی خاطر نشان کرد: امسال نیز پیش از بروز طوفان شاهین از طریق سازمان هواشناسی و ستاد حوادث غیر مترقبه کشور درباره فعالیت دامنه این طوفان در استان های هرمزگان و سستان و بلوچستان به ما اطلاع رسانی شد و سازمان شیلات ایران بلافاصله این موضوع را به ادارات کل شیلات استانی منتقل کرد تا اقدامات پیشگیرانه در دستور کار آن ها قرار گیرد.

محبی، برگزاری جلسات با تشکل ها و اتحادیه های صیادی، اطلاع رسانی در مورد وقوع طوفان از طریق فضای مجازی و سایت های ادارات کل شیلات استان ها، ارسال پیام های هشدار به صیادان و همکاری ادارات کل شیلات استان ها با سازمان بنادر و دریانوردی را از جمله اقدامات پیشگیرانه در این حوزه عنوان کرد.


انتهای پیام/

[ad_2]

Source link