5708315

مقایسه دو شهر استانبول و آنکارا برای گردشگری!

[ad_1]

استانبول و آنکارا از معروف‌ترین شهرهای ترکیه هستند که افراد بسیاری برای مسافرت یا مهاجرت آن‌ها را انتخاب می‌کنند.

شما برای سفر یا زندگی در ترکیه باید شهرهای آن را خوب بشناسید. مقایسه هزینه‌ها، آب‌وهوا، جمعیت، تنوع غذایی، تعداد خارجی‌های آن‌شهر و هزاران مورد دیگر باید بررسی شوند تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید. البته نگران نباشید کار به دشواری چیزی که به نظر می‌رسد نیست. کافی است معیارهای اصلی خود را لیست کرده و برای هرکدام موارد آن‌شهر را یادداشت کنید. در انتها کافی است نمره‌ای برای شهرها اختصاص دهید تا بتوانید به‌راحتی شهر مقصد را برای خود انتخاب کنید.

در این‌مقاله قصد داریم دو شهر استانبول و آنکارا را از جنبه‌های مختلفی مقایسه کنیم. برای این‌مقایسه از فاکتورهایی که برای بسیاری از مسافران و کسانی که قصد زندگی در ترکیه را دارند اهمیت دارند، استفاده کرده‌ایم. اگر دوست دارید درباره پرواز استانبول به تهران یا سفر به ترکیه اطلاعاتی داشته باشید، این‌مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

مقایسه آنکارا و استانبول

بهتر است قبل از این‌که به فاکتورهای مقایسه دو شهر بپردازیم، مقایسه‌ای کلی از آن‌ها داشته باشیم. استانبول یکی از شهرهای قدیمی ترکیه است که جاذبه‌های فراوانی دارد. استانبول در شمال غربی منطقه مرمره قرار دارد. استانبول را بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه می‌دانند.

اگر بخواهیم شهرهای ترکیه را از نظر گردشگران و مراجعه آن‌ها دسته‌بندی کنیم به این‌شهر باید رتبه اول را در گردشگری اختصاص دهیم. بسیاری از مهاجرینی که به ترکیه سفر می‌کنند نیز استانبول را یکی از بهترین شهرهای کشور برای زندگی می‌دانند. جاذبه‌های تاریخی استانبول زیاد هستند و اگر دوست دارید به شهری بروید که در آن مسافران بیشتر هستند احتمالا انتخاب شما باید استانبول باشد. در ادامه درباره آنکارا هم مطالبی را بیان می‌کنیم.

خواندن  شرایط پذیرش رشته‌های بدون آزمون دانشگاه خوارزمی

مقایسه دو شهر استانبول و آنکارا برای گردشگری!

اگر بخواهیم توضیحاتی نیز درباره آنکارا بیان کنیم تا با آن آشنایی کلی داشته باشید، بهتر است به موقعیت آن اشاره کنیم. آنکارا با این‌که پایتخت ترکیه است اما از نظر موقعیتی دومین شهر بزرگ ترکیه است. آنکارا نیز یکی از شهرهای قدیمی ترکیه است و در طول تاریخ وقایع بسیاری در آن رخ داده است. آنکارا دیدنی‌های بسیاری دارد. اگر بخواهیم برتری خاصی را برای آنکارا درنظر بگیریم باید به حضور صنایع و فرصت‌های شغلی خوب در آن اشاره کنیم. در ادامه همچنان به مقایسه دو شهر آنکارا و استانبول با فاکتورهایی مهم می‌پردازیم. اگر پرواز استانبول به تهران را برای سفر جستجو می‌کنید بهتر است این‌مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

مقایسه هزینه‌های زندگی در استانبول و ترکیه

یکی از فاکتورهای مهم برای سفر یا زندگی در ترکیه، هزینه‌های جاری ماهانه شما است. بهتر است قبل از این‌که یکی از این‌شهرها را برای مهاجرت یا زندگی انتخاب کنید، درباره هزینه‌های بخش‌های مختلف در آن‌ها تحقیق کنید.

هزینه‌هایی که باید بررسی کنید به پوشاک، خوراک، اجاره محل زندگی، حمل‌ونقل و … ارتباط دارند. معمولا بسته به نوع زندگی شما هزینه‌ها هم متفاوت هستند و شما باید خواسته‌های خود را تخمین بزنید. اما در دید کلی زندگی در آنکارا یا استانبول چیزی حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر در ماه هزینه دارد. البته هزینه‌ها در برخی موارد متفاوت است. مثلا شما برای حمل‌ونقل در آنکارا هزینه‌های مناسب‌تری را نسبت به استانبول پرداخت خواهید کرد.

مقایسه آب‌وهوای استانبول و آنکارا

استانبول و ترکیه فاصله زیادی ندارند. شما با حدود پنج الی شش ساعت رانندگی می‌توانید بین این‌دوشهر جابه‌جا شوید. اما این‌موضوع دلیل یکسان بودن وضع آب‌وهوا در دو شهر نیست. استانبول همان‌طور که در بالا اشاره شد، در غرب کشور قرار دارد و این در حالی است که آنکارا شهری در مرکز ترکیه است.

خواندن  وزیر کشور صعود مقتدرانه تیم ملی فوتبال را تبریک گفت

مقایسه دو شهر استانبول و آنکارا برای گردشگری!

اگر دنبال آب‌وهوایی متعادل هستید، بهتر است آنکارا را انتخاب کنید. استانبول با مشرف بودن به دریا و تنگه بسفر آب‌وهوای شرجی و گرمی در تابستان‌ها دارد و زمستان‌های آن نیز سردتر هستند. آنکارا از دریا دورتر است و تابستان‌هایی گرم و خشک و زمستان‌هایی سرد و سوزان دارد.

دیگر فاکتورهای مقایسه استانبول و آنکارا

همان‌طور که گفته شد، استانبول بزرگ‌تر از آنکارا است و جمعیت کمتری هم در آن زندگی می‌کنند. با نگاهی به جمعیت دو شهر در ابتدای سال ۲۰۲۱ متوجه جمعیت حدودا سه برابری استانبول می‌شویم. گستردگی استانبول بین دو قاره آن را برای بسیاری از گردشگران جذاب کرده است.

فضای سبز و خیابان‌های آنکارا نیز نظر بسیاری را از افراد را به خود جلب می‌کند. هر دو شهر امکانات حمل‌ونقل مناسبی مانند مترو دارند. تله‌کابین آنکارا برای بهترشدن حمل‌ونقل در این‌شهر کمک زیادی کرده است. اگر به دریا و سواحل علاقه زیادی دارد، احتمالا استانبول برای شما بهتر است؛ اما اگر شهری تمیز و خلوت‌تر را برای زندگی می‌پسندید بد نیست آنکارا را بیشتر بررسی کنید.

تنوع غذایی و رستوران‌ها در استانبول بیشتر هستند و شما به غذاهای بین‌المللی زیادی در استانبول دسترسی دارید. در آنکارا این‌موضوع صفر نیست ولی قطعا انتخاب‌های شما محدودتر خواهند بود. با همه توصیف‌هایی که در این‌مقاله درباره آنکارا و استانبول داشتیم، شما کدام شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنید؟ شما چه فاکتورهای دیگری را برای مقایسه دو شهر لازم می‌دانید؟ اگر برای پیداکردن پرواز استانبول به تهران تحقیق می‌کنید، بد نیست پاسخ سوال‌های گفته‌شده را نیز برای خود مشخص کنید.

خواندن  مسمومیت و مرگ ۴۲۸ نفر با قرص برنج در ۵ ماه

[ad_2]

Source link