1434100 173

مقام فرانسوی: سفر «انریکه مورا» به تهران اهمیت زیادی دارد


1434100 173

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا به نقل از تارنمای یورونیوز انگلیسی، خانم انکلر لژاندر بدون اشاره به این که چه عواملی باعث ایجاد مشکل در برجام و عمل نشدن به این توافق شده و کدام طرف‌ها باید برای اجرای دقیق برجام و لغو تحریم‌ها گام‌های عملی بردارند، ادعا کرده است که تهران باید درباره تصمیم خود در خصوص بازگشت به مذاکرات وین شفاف باشد.
این دیپلمات فرانسوی بدون اینکه به نقش اروپایی‌ها از جمله کشورش در مشکلات ایجاد شده پیرامون برجام اشاره کند، همچنین مدعی شده است درباره قصد دولت ایران برای بازگشت به مذاکرات برجام در وین تردید وجود دارد.
علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه در توئیتی از سفر معاون سرویس اقدام اتحادیه اروپا به ایران خبر داد و نوشت: فردا (پنجشنبه) میزبان انریکه مورا خواهم بود.
باقری در این توئیت نوشت: در ادامه رایزنی‌های اخیر منطقه‌ای و بین‌المللی، فردا میزبان آقای انریکه مورا معاون سرویس اقدام اتحادیه اروپا خواهم بود.

وی افزود: تبادل نظر درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای از جمله افغانستان و نیز مذاکرات برای برداشتن تحریم‌های ظالمانه در دستور کار این سفر است.
پیشتر نیز سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران از سفر مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران خبر داده بود و گفت: مطابق هماهنگی‌های صورت گرفته قبلی این سفر در روز پنجشنبه انجام خواهد شد.

خطیب زاده افزود: این سفر در ادامه رایزنی‌های دو طرف درخصوص موضوعات مورد علاقه فی ما بین از جمله روابط ایران و اتحادیه، افغانستان و برجام صورت می‌گیرد.

خواندن  تلاش مشترک آمریکا و سازمان ملل برای آتش‌بس در یمن / رزمایش آمریکا و عربستان / هشدار تند چین به آمریکا و تایوان / برخورد مرگبار دو کشتی روسی و ژاپنی

سخنگوی وزارت امورخارجه تصریح کرد: رایزنی‌ها و تماس‌های دو طرف هیچگاه قطع نبوده و به صورت مستمر حول موضوعات مختلف در جریان است و این سفر نیز در همین چارچوب انجام می‌شود.Source link