d985d8b9d8a7d988d986 d8acd8afdb8cd8af d8b5d986d8a7db8cd8b9 d8afd8b3d8aadb8c d8b5d986d8a7db8cd8b9 d8afd8b3d8aadb8c d8a8d8a7db8cd8af d8a7 629f6b3249c5b

معاون جدید صنایع دستی: صنایع دستی باید از ویترین خانه‌ها بیرون بیاید و به زندگی مردم بازگردد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مراسم تکریم و معارفه معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی با حضور سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی و علی دارابی قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌ فرهنگی کشور امروز در سالن فجر وزارتخانه برگزار شد.

مریم جلالی؛ معاون جدید صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با قدرشناسی از تمام افرادی که صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور را به مرحله کنونی رسانده‌اند، گفت: خانواده همیشه برای من محور توسعه بوده است و همیشه هر جا که بوده‌ام سعی کرده‌ام رویکرد خانواده‌محوری و مدیریت مادرانه را مدنظر داشته باشم.

وی با اشاره به اینکه در گذشته صنایع‌ دستی به‌ عنوان صنایع‌ زیستی بوده است، ادامه داد: شاید هم‌اکنون صنایع‌ دستی به اشیای تزئینی تبدیل شده‌ و درون ویترین‌ها رفته‌ است، اما باید به زندگی مردم و ایرانی‌ها بازگردد.

این مقام مسئول صنایع‌دستی را جزء لاینفک منشور فرهنگی در اقتصاد هویت‌بنیان دانست و بیان کرد: مدیریت سه بخش محتوایی، اجرایی و عاطفی دارد که تمامی سیاست‌گذاران، تسهیلگران و متصدیان در این سه ضلع راه را برای خلق زنجبره صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی فراهم می‌کنند و من به‌ عنوان یک سرباز کوچک در این مسیر حضور دارم.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی تصریح کرد: سهم هر ایرانی را باید در تولید، فروش و توزیع احصا کنیم و من از هیچ کاری برای تبدیل صنایع‌ دستی به صنایع‌ زیستی دریغ نمی‌کنم.

جلالی  از اقتصاد هویت‌ بنیان و خلق و تأمین زنجیره ارزش در صنایع‌ دستی به‌ عنوان دو‌ کلمه بنیادی در این حوزه نام برد و اظهار کرد: مولد بودن موجب اشتیاق و همراهی می‌شود و این تحول باید در زمینه محتوا و رویکرد اتفاق بیفتد و هر ایرانی در سراسر کشور به تولید برسد.

وی با بیان اینکه با هم‌گرایی در زیست‌بوم صنایع‌ دستی و با تفکر خانواده‌ محوری چالش‌های پیش‌‌رو را از میان برخواهیم داشت، عنوان کرد: با نمایش قدرتمندانه ظرفیت‌ها و پیشران‌های توسعه‌ای که برای صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی فراهم است، همچنین به کمک زنجیره ارزش، منجی یک‌ مسئله ملی خواهیم شد.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه مدیریت مادرانه سبب‌زایی و‌ پیش‌برندگی که موجب ایجاد، مراقبت، رشد، تربیت و هرس می‌شود، خاطرنشان کرد: انفکاک اقتصاد و فرهنگ حلقه اتصالی به نام صنایع‌ دستی و هنرهای بومی و سنتی دارد؛ همیشه مولد بودن امیدآفرین است و امیدوارم خانه هر ایرانی تبدیل به یک کارگاه تولیدی برای کمک به اقتصاد هویت‌بنیان باشد.

انتهای پیام/

پیشنهاد روز