زاده

مستند «گاوچاه» بهترین فیلمِ تراول جشنواره پاییز در وورونت رومانی شد


مستند «گاوچاه» بهترین فیلمِ تراول جشنواره پاییز در وورونت رومانی شد

مستند کوتاه «گاوچاه» به نویسندگی و کارگردانی کامران رسول‌زاده در سومین حضور بین‌المللی خود، جایزه بهترین فیلم مستندِ تراول چهل و یکمین دوره جشنواره پاییز در وورونت رومانی را دریافت کرد.


به گزارش ایلنا، «گاوچاه» در سومین حضور بین‌المللی خود به  41th Autumn in Voronet Film Festival راه یافته بود که توانست بهترین فیلم تراول این رویداد شود. 

این جشنواره یکی از معتبرترین جشنواره‌های مستند جنوب شرق اروپا و کشور رومانی است و در تاریخ ششم تا دهم اکتبر  در گوراهومورولویی رومانی برگزار شد. 

رسول‌زاده پیش از این، با ساخت مجموعه مستندهای «کارآوا» به ثبت کارآواهای اقلیم‌های مختلف ایران در قالب مجموعه مستند چند قسمتی نیز پرداخته بود. 

مستند کوتاه «گاوچاه» به یکی از سنت‌های دیرینِ کشاورزانِ ایران می‌پردازد که در آن گاو، به شیوه‌ای شگفت انگیز به فهم زبانِ صاحب روستایی‌اش می‌رسد. سنتی که در هیچ جای جهان دیده نشده، جز در کشور عزیزمان، ایران. 

دیگر عوامل این مستند عبارتند از: تهیه کننده: مجید ضابطی، مدیر فیلمبرداری: مهدی مرودشتی، دستیار فیلمبردار: شاهین تاران، تدوین: مهدی مرودشتی، مدیر تولید: امین علمایی، دستیار تهیه کننده: ماه‌گل مطیعیان، طراح پوستر: امین علمایی، مترجم: آرزو کرمانی، پخش بین الملل: سولماز اعتماد.

 


انتهای پیام/Source link

خواندن  صادقی: موضوع متناسب‌سازی را محجوب آغاز کرد/ اقبال‌نیا: کارگران اجازه ندهند روی کرسی‌شان در مجلس یک سرمایه‌دار بنشیند