121

مردم؛ منتظر عمل به وعده‌ها/توسعه مرکز استان مدیریت استانی را می‌طلبد


مردم؛ منتظر عمل به وعده‌ها/توسعه مرکز استان مدیریت استانی را می‌طلبد

برای اینکه مرکز استان به توسعه‌یافتگی مطلوب دست پیدا کند باید استانداری، فرمانداری و دیگر دستگاه‌های استانی دخیل باشند، حاکمیت استان در مرکز استان است؛ استاندار هم باید در اداره شهر ساری در مرکز استان تمرکز کند.


به گزارش خبرگزاری ایلنا، منصور علی زارعی بعدازظهر پنجشنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر ساری با تأکید بر اینکه با تعامل و همکاری اعضای شورای شهر و مدیریت شهری باید تحول نو و اساسی در مرکز استان اتفاق افتد، گفت: باسیاست گذاری درست می‌توان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.

 وی تشکیل و فعالیت کمسیون‌ها را در شورای شهر ضروری دانست و  بابیان اینکه کمسیون‌ها مؤثرین جایگاه برای فعالیت‌های شهری است، افزود: توانمندی کمسیون‌ها بسیار مهم است، شورا می‌تواند از طریق همین کمسیون‌ها ریل‌گذاری درستی برای شهرداری انجام دهد.

نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع در مورد دیگر نهادها نیز صدق می‌کند در استانداری نیز این‌گونه است، در مجلس هم طرح‌ها و لوایح باید از مجاری کمسیون‌ها بگذرد.

وی افزود: کمسیون‌ها در حیطه وظیفه خود  برنامه را احصا، بررسی و پیگیری کنند.

زارعی بیان کرد: برای اینکه مرکز استان به توسعه‌یافتگی مطلوب دست پیدا کند باید استانداری، فرمانداری و دیگر دستگاه‌های استانی دخیل باشند، حاکمیت استان در مرکز استان است؛ استاندار هم باید در اداره شهر ساری در مرکز استان تمرکز کند.

زارعی بابیان اینکه پیگیری اعتبارات نیز منوط به برنامه‌ریزی مدون و داشتن طرح توجیهی است، ادامه داد: با انتخاب استاندار مازندران حضور والی استان، فرماندار، نمایندگان مردم ساری در مجلس، اعضای شورای شهر و شهردار ضروری است.

خواندن  فوت ۱۴۲ بیمار کووید ۱۹ در شبانه‌روز گذشته

وی تصریح کرد: انجام کارهای شهری باید میدانی و جهادی باشد، ادامه داد: پروژه‌های شهری همه مهم هستند برای برخی  می‌توان از اعتبارات ملی استفاده کرد اما مدیریت شهری نیز باید برای درآمد پایدار گام‌های مناسبی بردارد.

زارعی به معضلات و مشکلات مرکز استان ازجمله پسماند، هدایت آب‌های سطحی و … اشاره کرد و حل این معضلات را منوط به ورود استاندار به این حوزه عنوان کرد و اینکه جلسات متعدد با ریاست استاندار تشکیل شود.

منتخب مردم ساری و میاندورود در خانه ملت گفت: حل مشکل زباله‌سوز ساری نیز نیازمند نشست با وزیر است؛ آن‌ها نیاز به هماهنگی کامل استانی است.

وی با بیان اینکه دامن زدن به حواشی ما را از هدف اصلی دور می کند، گفت: بدون حاشیه می توان کارهای بهتری انجام داد.

زارعی با تاکید بر شفاف سازی گفت: بطور شفاف و روشن در تمام حوزه ها ورود پیدا کنید نگذارید کار به دستگاه های نظارتی و امنیتی برسد؛ از هیچ کس نترسید اگر بترسید باید رانت بدهید، اگر کار روشن باشد نیاز به نظارت امنیتی نیست.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کار اصلی و اجرایی بر عهده شهردار است اما ما نیز کمک می کنیم.

وی گفت: استاندار جدید را برای توسعه مرکز استان پای کار میاریم اما پذیرای کسی نیستیم که پای کار نباشد و تعلل کند.

زارعی ادامه داد:  کسی وارد شورا شد باید هم و غم او تنهاخدمت به شهروندان باشد و از فعالیت اقتصادی دوری کند.

 

 


انتهای پیام/Source link