1510121 809

مدارک لازم برای عکس دار کردن شناسنامه

[ad_1]

شناسنامه برای افراد با والدین فاقد سجلی ایرانی - تابناک | TABNAK

به گزارش «تابناک»، همان طور که می‌دانید شناسنامه جزء اسناد هویتی افراد محسوب می‌شود و در این میان ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که شناسنامه اصلی تان را گم کرده باشید؛ در این صورت باید برای گرفتن شناسنامه المثنی اقدام کنید که نیازمند مدارکی است.

 

مدارک لازم برای شناسنامه المثنی

 

ادر صورتی که ۱۸ سال شما تمام شده است، می‌توانید با به همراه داشتن کپی شناسنامه خود، اصل و کپی یک مدرک عکس دار معتبر مثل کارت ملی، گواهینامه و پاسپورت یا مدرک تحصیلی، ۲ قطعه عکس رنگی پشت سفید تمام رخ ۳ در ۳ یا ۶ در ۴ به یکی از مراکز ثبت احوال یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنید.

در صورتی که ازدواج کرده‌اید اصل عقد نامه و کپی ۴ صفحه اول آن، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی (تمام صفحات) همسر؛ اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی فرزندان (تن‌ها صفحه اول) را با خود به همراه داشته باشید، همچنین لازم است بدانید که برای دریافت شناسنامه المثنی حضور شخص الزامی است.

 

مدارک لازم برای عکس دار کردن شناسنامه

در صورتی که شناسنامه شما عکس ندارد و ۱۵ سالتان تمام شده است، می‌توانید برای عکس دار کردن آن اقدام کنید.

برای این اقدام اصل شناسنامه خود، گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه که بالا و پایین گواهی ضمیمه شده را به همراه دو قطعه عکس ۳ در ۴ رنگی پشت زمینه سفید دقیقا مشابه عکس روی گواهی که پشت عکس‌ها، مهر مدرسه درج شده، به همراه داشته باشید.

حضور شخص برای عکس دار کردن شناسنامه الزامی است، اما پدر یا مادر نیز در صورت نبود شخص می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر پیشخوان یا مراکز ثبت احوال درخواست دهند.

خواندن  «فیلم نت» تذکر کتبی گرفت/ برنامه «فیلم خوره» گواهی تطبیق محتوا ندارد

 

منبع: افکار نیوز 

[ad_2]

Source link