«مخلان امنیت عمومی در چهارشنبه سوری» تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود


«مخلان امنیت عمومی در چهارشنبه سوری» تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود

دادستان عمومی و انقلاب تهران تاکید کرد: با افرادی که با اخلال در نظم و امنیت عمومی، امنیت خاطر شهروندان را به مخاطره اندازند قاطعانه برخورد خواهد شد و تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود.


به گزارش ایلنا، علی صالحی درباره تمهیدات دادستانی تهران در خصوص امنیت شهروندان در چهارشنبه آخر سال گفت: تمهیدات لازم در چهارشنبه سوری برای امنیت شهروندان اندیشیده شده است و با هرگونه اخلال در نظم و امنیت و برهم‌زنندگان آسایش مردم برخورد قاطع قضایی صورت می‌گیرد.

وی ضمن توصیه به خانواده‌ها اظهار داشت: خانواده‌ها فرزندان خود را از خطرات مواد محترقه و آتش‌زا آگاه کرده و آنان را از بازی با چنین موادی برحذر دارند چراکه همراهی خانواده‌ها و قانون‌مداری شهروندان باعث می‌شود چهارشنبه آخر سال در امنیت کامل و به آرامی سپری شود.

دادستان تهران با بیان اینکه طبق ماده ۴۹۲ قانون مجازات اسلامی صدمه به هر شخص دیه و قصاص را به همراه دارد، تصریح کرد: نگهداری مواد محترقه برابر ماده ۲ قانون مجازات قاچاق اسلحه، مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیر مجاز محکومیت به شش ماه تا دو سال حبس برای فرد ایجاد می‌کند.

به گفته صالحی: افرادی که حرکات غیر متعارف در چهارشنبه سوری انجام دهند شامل اخلال در نظم عمومی هستند که طبق ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی علاوه بر ۷۴ ضربه شلاق، از سه ماه تا یک سال حبس مجازات دارد.

وی ادامه داد: همچنین افرادی که با اخلال در نظم و امنیت عمومی، امنیت خاطر شهروندان را به مخاطره اندازند قاطعانه برخورد شده و تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود.

خواندن  آغاز ثبت‌نام برای کارگاه‌های تخصصی «سینما حقیقت»


انتهای پیام/Source link