1528381 775

محبوبیت بایدن به پایین‌ترین حد خود رسید


1528381 775

به گزارش تابناک، به نقل از خبرگزاری رویترز، نظرسنجی صورت گرفته توسط رویترز-ایپسوس نشان داد، میزان محبوبیت و رضایت مردمی از رئیس جمهور آمریکا در هفته جاری به ۳۶ درصد کاهش یافت که پایین‌ترین درصد در دوره ریاست جمهوری‌اش محسوب می‌شود.

 نظرسنجی سراسری دو روزه رویترز-ایپسوس نشان داد که ۵۹ درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا راضی نیستند. این در حالی است که میزان رضایت کلی از بایدن در هفته گذشته ۴۲ درصد بود و اکنون با شش درصد کاهش به ۳۶ درصد رسیده است.

میزان محبوبیت بایدن از اوت سال گذشته پایین‌تر از ۵۰ درصد بوده و همین امر هشدارمی‌دهد که حزب دموکرات در مسیر از دست دادن کنترل دست‌کم یکی از مجالس کنگره در انتخابات میان دوره‌ای هشت نوامبر قرار دارد.

هفته گذشته میزان محبوبیت بایدن در داخل حزب دموکرات نیز ار ۷۶ درصد به ۷۲ درصد کاهش یافت که نشان دهنده کاهش میزان رضایت در بین دموکرات‌هاست.

اما پایین‌ترین میزان محبوبیت بایدن حتی از پایین‌ترین میزان محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا بالاتر است. میزان محبوبیت ترامپ در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به ۳۳ درصد کاهش یافته بود.

نظرسنجی رویترز-ایپسوس به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی در سراسر آمریکا برگزار شد. در این نظرسنجی جدید ۱۰۰۵ فرد بزرگسال از جمله ۴۵۶ دموکرات و ۳۵۸ جمهوری‌خواه شرکت داشتند. درصد خطای این نظرسنجی چهار درصد برآورد شده است.Source link

خواندن  توضیحات رئیس صدا و سیما درباره عملکرد ۲۰:۳۰