کار

محافظت‌کار: کمیته اخلاق به مسائل داوری در فوتبال ورود کند/ مطمئن باشید با قدرت در لیگ می‌مانیم


محافظت‌کار: کمیته اخلاق به مسائل داوری در فوتبال ورود کند/ مطمئن باشید با قدرت در لیگ می‌مانیم

مربی ذوب آهن عقیده دارد این تیم در لیگ برتر ماندنی است.

به گزارش ایلنا، مجید محافظت‌کار مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن که به دلیل محرومیت سیدمجتبی حسینی در نشست خبری پس از دیدار مقابل سایپا حضور پیدا کرده بود، گفت: کنفرانس خبری باید اینطور باشد که هر مربی در مورد مسائل فنی صحبت کند، اما متأسفانه اتفاقاتی که اخیراً در فوتبال ما رقم می‌خورد، باعث می‌شود ما با وجود اینکه دوست نداریم، درباره مسائل غیرفوتبالی صحبت کنیم.

وی افزود: کیفیت دو تیم مشخص است و در این چند هفته کیفیت ذوب‌آهن را دیدید. مشخص است که کدام تیم مستحق ماندن در لیگ برتر است و کدام تیم باید سقوط کند. با وجود اینکه از ابتدای بازی 10 نفره شدیم، تمام جریان بازی را در اختیار داشتیم و مطمئن هم بودیم با 10 نفر هم شکست نمی‌خوریم، چون بازیکنان ذوب‌آهن بازیکنان باغیرتی هستند و تا پایان بازی نیز توان خود را گذاشتند. تیم حریف هم با یک گل شانسی و توپی که معلوم نیست چگونه وارد دروازه ما شد، به گل رسید. این را می‌گویم که اگر شما ریشه و قدمت داشته باشید، نمی‌توانند به شما ضربه بزنند. خیلی‌ها کمر بستند و می‌خواهند این تیم را بزنند، اما ذوب‌آهن ریشه دارد و نمی‌گذاریم به این تیم ضربه بزنند.

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با اشاره به پنالتی هفته گذشته تراکتور مقابل این تیم اظهار داشت: هفته گذشته یک پنالتی علیه ما گرفتند و همه کارشناسان گفتند پنالتی نبوده است، اما این نظرات چه دردی از ما دوا کرد؟ آقایان لطفاً حواس‌تان را جمع کنید، اینجا لیگ برتر فوتبال است. این تیم ریشه‌دار و دلخوشی مردم زیادی است. با این حال اینگونه هم نمی‌توانید به این تیم لطمه بزنید. هفته گذشته درباره آن پنالتی گفتم اگر من اشتباه کرده باشم، رسماً عذرخواهی می‌کنم. در برنامه تلویزیونی دیدید که من اشتباه نکردم و داور اشتباه کرد.

خواندن  رونمایی از کتاب «روزهای جنگی سعید» هم‌زمان با هفته کتاب

محافظت‌کار افزود: شما این هفته هم ببینید که شهاب گردان آیا خطایی کرده است یا نه. این پسر بااخلاق، با این همه تجربه ببینید چه اتفاقی رخ داده است که گریه می‌کرد و می‌گفت اصلاً به بازیکن سایپا نخورده است. شهاب گردان پیش از اینکه به بازیکن سایپا برخورد کند، پای خود را عقب کشید، در حالی که بازیکن سایپا هم رو به بیرون دریبل زده بود. با این حال جالب این است که داور مسابقه در وسط میدان درست ندیده و داور چهارم تشخیص داده است که گردان باید اخراج شود.

وی با اشاره به بیانیه صبح امروز باشگاه سایپا درباره رأی کمیته استیناف و همچنین اشاره به مسائل داوری، گفت: وقتی صبح دوستان بیانیه می‌دهند و تیم داوری را تحت فشار می‌گذارند و می‌گویند داور چهارم علیه آنها پنالتی اعلام کرده است، مشخص می‌کند که دنبال چه مسائلی هستند. بفرمایید که امروز با هدیه داور، یک امتیاز از اصفهان بردید و داور چهارم هم برای شما جبران کرد.

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن تصریح کرد: شما امروز ببینید که نیمکت سایپا زمین و زمان را به هم ریخت، اما داور چهارم یک بار از داور مسابقه نخواست که به نیمکت سایپا تذکر بدهد، اما در قضاوت داور دخالت می‌کند تا بازیکن ما اخراج شود. اگر دنبال این هستید که یکی از نمایندگان اصفهان کم شود و سهمیه‌اش را به یک شهر دیگر بدهید، خب این را بگویید. چرا باید داور چهارم از بیرون به داور بگوید که باید بازیکن را اخراج کنی؟ از کدام زاویه دیده است که می‌گوید این صحنه اخراج دارد؟ این تیم خیلی با قدمت است؛ زاینده‌رود را خشک کردید، این مردم هزار مشکل دارند و ای کاش این دلخوشی را از آنها نگیرید. مردم نه آب دارند و نه دلخوشی و هزاران مشکل وجود دارد. اگر این رأی (رأی دیدار سایپا مقابل پیکان) که به درستی رد شده است، شب قبل رد نمی‌شد، الان این اتفاقات در بازی ما رخ می‌داد؟ ما یک کلیپ از اتفاقات درست می‌کنیم و می‌فرستیم که همه ببینند. اگر گفتند ذوب‌آهن فرافکنی می‌کند، ما از همه عذرخواهی می‌کنیم.

خواندن  شکست سایپا مقابل مس رفسنجان در بازی تدارکاتی

محافظت‌کار افزود: می‌گویند داوران هم مثل مربیان و بازیکنان اشتباه می‌کنند، اما ما اگر اشتباه کنیم، در قبال خودمان اشتباه کردیم و خودمان هم پاسخگو هستیم. یک مربی اگر اشتباه کند، اخراج می‌شود و یک داور اگر اشتباه کند سه هفته محروم می‌شود و دوباره قضاوت می‌کند.

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با اشاره به رأی صادر شده از سوی کمیته استیناف و درخواست از رئیس فدراسیون فوتبال گفت: آقای عزیزی خادم در رأی کمیته استیناف فدراسیون نشان داد که بی‌طرف است، اما آقای عزیزی خادم! مسائل داوری را هم دنبال کنید. از آقای اسدی‌منش رئیس کمیته اخلاق می‌خواهم که به مسائل داوری ورود کند تا خیلی چیزها مشخص شود. چگونه افرادی که در این فوتبال پرونده و سابقه داشتند، در این هفته‌های پایانی به لیگ برتر و برخی تیم‌ها اضافه شده‌اند؟ ما نگران این مسائل هستیم. آقای عزیزی خادم، ذوب‌آهن از مسائل داوری ضربه خورده است. لطفاً این مسائل را پیگیری کنید. روزی دوره همه ما تمام می‌شود و ما هم باید صندلی را بدهیم و برویم، اما باید به شکلی کار کنیم که بتوانیم روزی پاسخگو باشیم.

وی بار دیگر با بیان این جمله که کیفیت بازی دو تیم نشان می‌دهد چه تیمی استحقاق حضور در لیگ برتر را دارد و کدام تیم باید سقوط کند در پاسخ به این سؤال که وضعیت ذوب‌آهن نگران‌کننده است و آیا قول حفظ این تیم در لیگ برتر را می‌دهد یا نه، اظهار داشت: نگرانی شما کاملاً درست است، اما مطمئن باشید ذوب‌آهن با قدرت در لیگ برتر می‌ماند. قدرت تیم ما این را می‌گوید، اما وقتی ما همه جزئیات را برای تیم تشریح می‌کنیم و تیم حریف از همه نظر آنالیز می‌شود و ریز به ریز به بازیکنان منتقل می‌کنیم، اما چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد که از دقیقه 13 ده نفره می‌شویم، چگونه باید مطمئن باشیم که در بازی بعدی این اتفاق تکرار نمی‌شود؟! با این شرایط چه چیزی را باید قول بدهیم؟ ما فقط می‌توانیم با قدرت به بازی‌ها ادامه بدهیم.

خواندن  برای حذف نیم قرن سابقه توطئه جمعی شده است/ دو بازی همزمان تمهیداتی ندارند

محافظت‌کار همچنین در پایان گفت: مگر قوانین فوتبال برای همه برابر نیست؟ تیم سایپا و فولاد چند هفته پیش با هم بازی داشتند که سرمربی سایپا بازی قبلی اخراج شده بود، اما 90 دقیقه پشت نیمکت ایستاده بود و تیمش را ارنج می‌کرد. در این بازی سرمربی حریف 90 دقیقه زیر گوش آقای جلال مرادی اشاره می‌کرد که مجتبی حسینی آنجا (روی سکوها) چه کار می‌کند؟ آنقدر سرمربی تیم حریف به ناظر بازی گفت که آخر سرمربی ما را از جایگاه ویژه بیرون کردند. این در حالی است که سرمربی ما از حضور روی نیمکت محروم بود و از حضور در ورزشگاه محروم نبود. ما این مسائل را می‌بینیم که می‌گویید باید مسائل پیگیری شود و اگر این اتفاق رخ بدهد، فوتبال ما ذره ذره درست خواهد شد.Source link