1478975 205

مانعی برای ساماندهی کارتن خواب‌ها وجود ندارد


1478975 205

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، محمدعلی احمدی، امروز (سه‌شنبه، ۲۸ دی‌ماه) در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان شهرستان، با تأکید بر اهمیت ساماندهی متکدیان و کارتن خواب‌ها، اظهار کرد: براساس قانون وظیفه دستگاه‌های اجرایی درباره ساماندهی کارتن خواب‌ها مشخص است که باید با همکاری و هم‌افزایی اقدامات لازم برای بهبود شرایط کنونی انجام شود.

وی با بیان اینکه براساس قانون، خلأ و مانعی برای ساماندهی متکدیان وجود ندارد و می‌توانیم خلأ‌های احتمالی موجود را مرتفع سازیم، افزود: تجزیه و تحلیل دقیق و درست افرادی که در مراکز غربالگری به نوعی نگهداری می‌شوند و ارجاع آن‌ها به دستگاه‌ها و مراکز مربوطه برای همراه کردن دستگاه‌های مربوط و کاهش تکدی‌گری و آسیب‌های اجتماعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فرماندار اصفهان، اظهار کرد: قریب به ۲ هزار فرصت شغلی در شهرستان اصفهان شناسایی و ایجاد شده که بر این اساس می‌توانیم از ظرفیت خوب بهبود یافتگان مواد مخدر در بازار کار استفاده و حتی‌المقدور مشکل بیکاری آنان را مرتفع سازیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری اصفهان، احمدی تصریح کرد: عدم وجود مکان مناسب برای غربالگری و مدیریت آن و کمبود کمپ از جمله مشکلاتی است که در ارتباط با کارتن خواب‌ها و معتادان متجاهر با آن‌ها مواجه هستیم که دستگاه‌های مربوط باید با هماهنگی و اتخاذ تدابیر لازم در راستای رفع مشکلات موجود اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی پیرامون موضوع کودکان کار تشکیل و ابعاد موضوع به اطلاع مردم رسانده شود، افزود: شهرداری با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی نسبت به تعیین مکانی مشخص برای نگهداری و ساماندهی کودکان کار اقدام کند.

خواندن  مدارس نوبت صبح غرب کرمانشاه امروز تعطیل استSource link