1428757 457

ماموران پلیس روی کسی دست بلند کردند، گزارش دهید


1428757 457

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سیدعلیرضا ادیانی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در اعلام برنامه های هفته نیروی انتظامی (از ۱۷ تا ۲۳ مهرماه) افزود: هفته ناجا فرصتی برای تکریم و تجلیل از کارکنان خدوم ناجا، انعکاس عملکرد متنوع و گسترده ناجا، برای واکاوی عملکرد و فعالیت های ناجا، بازیابی نقاط قوت و ضعف، تقویت نقاط قوت و تلاش برای برون رفت از آسیب ها، سرکشی از خانواده های ناجا بویژه مرزبانی و در معرض افکار عمومی قرار دادن، است.

وی ادامه داد: ناجا در این هفته خدمات خود را ملموس تر و گسترده تر خواهد کرد. ماموران ناجا تنها نیروی مسلح اجتماعی و مجاهدان فی سبیل الله هستند. هیچ دستگاهی به اندازه ناجا به مردم خدمت نمی کند.

حجت الاسلام ادیانی گفت: در سالی که گذشت حوادث تلخ و شیرین فراوانی داشتیم که ناجا خوش درخشید که آخرین آن امنیت انتخابات سال ۱۴۰۰ بود کسی احساس ناامنی نمی کرد تا پای صندوق برود انتخاباتی پرشور اتفاق افتاد و مورد امنیتی غیر حاد نداشتیم چه برسد به حاد و حضور پرسنل ناجا مثال زدنی بود که با آگاهی و بصیرت حضور معناداری داشتند.

وی افزود: ناجا با نصب بیش از۲۰۰ هزار بنر تبلیغاتی مردم را به حضور در انتخابات دعوت کرده است.

ادیانی به فتنه خوزستان اشاره کرد و گفت: گله مردم به حق بوده، ناجا با انکه مقتدر است و سلاح در دست دارد البته نباید از کسی کتک بخورد، اما تا جایی که امکان دارد با رافت و انصاف برخورد کرده است.

خواندن  سرنگونی یک پهپاد آمریکایی از سوی نیروهای مسلح یمن

حجت الاسلام ادیانی با اشاره به اقدامات ناجا در رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری و منع ترددها نیز گفت: در این شرایط هیچ سایبانی بالای سر ماموران در هوای سرد و گرم نبود بیشترین اقدام در حوزه کرونا به بخش ناجا و سایر بخش ها بود و ضمن اینکه مراکز درمانی خود را در اختیار مردم قرار داد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: یگان ویژه یک یگان ضد شورش و آشوب است اما در اربعین موکب زده و به زائران کمک می کند که این نوع رفتار اقتدار توام با مهربانی را تفسیر می کند و ۲۰۰ هزار بسته معیشتی را در طول یکسال در ۶ رزمایش توزیع کردند که این رافت و مهربانی است.

حجت الاسلام ادیانی ادامه داد: مرکز تعلیم و تربیت ناجا و دانشگاه انتظامی امین مرکزی برای تربیت ماموران تراز اول انقلاب شده است.

وی به حضور کارکنان و خانواده های آنها در مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: ناجا برای تقویت روحیه دینی کارکنان سالانه ۲۰ هزار نفر از این سفر معنوی بهره مند شوند.

به گفته وی یکی از الویت های ناجا تهیه ساخت منازل شخصی برای کارکنان به همت قرارگاه جهادی مسکن است و به سرعت وعده ساخت ۱۲۴ هزار مسکن در پنج سال اینده محقق می شود.

ادیانی گفت: صیانت از کارکنان از اولویت های دیگر ناجا است تا برخورد ان ها حکیمانه باشد هیچ ماموری نیست که نداند ترش کردن و دست بلند کردن کار زشتی نیست و این مساله قبیح شده و مردم هم از باب امر به معروف و نهی از منکر مواردی را مشاهده کرده و منعکس می کنند . ما هم وظیفه داریم از کارکنان صیانت کنیم تا رفتار آن ها در عین اقتدار، مهربانانه باشد، امروز ناجا با قاطعیت با اشرار مبارزه می کند.

خواندن  چرا واکسن «جانسون و جانسون» وارد نمی‌شود؟

وی اضافه کرد: امروز در ایام محرم در تمام مقرها خیمه امام حسین (ع) برپا بود این تحول در ناجا و میل به سمت انقلابی شدن است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا همچنین به امنیت کامل در سراسر کشور اشاره کرد و یادآورشد: مردم امروز با خیال راحت در پارک ها تفریح می کنند و نصف شب به مسافرت می روند این امنیت مرهون آمادگی کامل ناجا است.

وی گفت: خود را شرمنده ماموری می دانم که ۲۰ روز دور از خانواده خدمت می کند یا مامور راهوری که در سرما و جاده های یخبندان خدمت می کند.

حجت الاسلام ادیانی افزود: نمونه هایی مثل علی لدنی در ناجا بسیار اتفاق می افتد.

رئیس سازمان عقیدتی سایاسی ناجا در ادامه در خصوص آموزش ویژه به ماموران کلانتری‌ها نیز گفت: باید ماموران بعد از آموزش بدانند. با مجرم چگونه رفتار کنند؟ باید دید این آموزش ها در عمل پیاده می شود یا خیر که در این زمینه با همکاری اهل تفکر، حضور کارشناس مذهبی و روحانیان در ۳۰۰ کلانتری که قرار است تا سال ۱۴۰۲ در تمام کلانتری به صورت شبانه روزی مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه این آموزش ها، هشت وظیفه که عمده آن صیانت از رفتار کارکنان است را به عهده دارد. افزود: ۵۰ درصد آموزش های روحانیان در تعالی رفتار کارکنان اثر گذاشته است. مشاوره های مذهبی و دینی در کلانتری ها توسط روحانیان انجام می شود مانوران در دوره های تربیت حکیمانه اموزش می ببیند.

ادیانی گفت: یک سیستم نظارتی در ناجا وجود دارد. علاوه بر این یک سایت درون سازمانی دارم که ماموران نامه می دهند.

خواندن  روسیه: انفجار بغداد با‌هدف برهم‌زدن ثبات صورت گرفت

وی افزود: دراین سایت ۲۰ هزار نامه را دستور داده و پیگیری کرده ام. در ۱۰ هزار نامه اول حدود ۳۰ درصد تعداد بیشتر شده است، برای بیرون سازمان نیز چنین طرحی اجرا می شود تا احاد مردم اعمال خوب کارکنان را از طریق این سایت تشویق و رفتارهای بد را اعلام کنند.Source link