1428972 539

مالکی: باید بدهی کره‌ جنوبی به ایران یکجا پرداخت شود


1428972 539

به گزارش تابناک، فدا حسین مالکی در گفت‌وگو با  خانه ملت، در خصوص واکنش وزیر خارجه کره جنوبی به موضوع اموال بلوکه شده کشورمان، گفت: تعلل کره‌ای ها برای پرداخت بدهی به کشورمان برخواسته از اراده آمریکا و همچنین خودشان عدم تمایل خودشان است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آنها درصدد این هستند که شاید ایران را راضی کنند که کالاهای دست دوم و از رده خارج شده شان را خریداری کند که این امر به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی با تاکید بر اینکه تمامی بدهی کره ای ها به کشورمان باید یکجا پرداخت شود، ادامه داد: تعلل در این کار به مصلحت کشورمان نیست لذا انتظار می رود وزارت امور خارجه و بانک مرکزی کشورمان به دنبال بهره گیری از ابزارهای بین المللی باشند تا کره‌ای ها را وادار به پرداخت بدهی کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: کره جنوبی دارای روابط اقتصادی با کشورمان است از این رو نباید اقدام به رفتارهایی کند که عرصه های دیگر را تحت الشعاع قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مقامات سئول باید بدانند بهانه تحریم های برای بلوکه کردن اموال ایران قابل قبول نیست زیرا تحریم هایی که از آن سخن می گویند، محدودیت های یکجانبه ایالات متحده بوده و هیچ پشتوانه قانونی ندارد.Source link

خواندن  ویدیو: کرنر خطرناک استقلال مقابل پرسپولیس