1509017 462

لجبازی جدید یوتیوب با روسیه


1509017 462

به گزارش تابناک به نقل از رویترز، یوتیوب کانال دوما تی وی را مسدود کرده که متعلق به پارلمان این کشور است و جلسات آن را به طور منظم پخش می کند. این اقدام با خشم مقامات روسی مواجه شده و ممکن است واکنش آنها محدودیت های بیشتر برای یوتیوب باشد.

روز شنبه، پیامی در یوتیوب منتشر شد که بر اساس آن کانال دوما «به دلیل نقض شرایط خدمات یوتیوب بسته شده است». یوتیوب که متعلق به شرکت آلفابت است، به همین علت از سوی رگولاتور ارتباطات روسی Roskomnadzor تحت فشار قرار گرفته است. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در سرویس پیام رسان تلگرام در این مورد گفت: « ظاهرا، یوتیوب حکم جلب خود را امضا کرده است. محتوایتان را ذخیره کنید و (آن را) به پلتفرم های روسی منتقل کنید. عجله کنید.»

رگولاتوری روسیه از گوگل خواسته است فوراً دسترسی به کانال دوما را بازگرداند. Roskomnadzor گفت: «این شرکت فناوری اطلاعات آمریکا در جنگ اطلاعاتی که غرب علیه کشور ما به راه انداخته است، به موضع آشکار ضد روسی پایبند است. گوگل در واکنش مدعی شده که متعهد به تبعیت از همه تحریم‌ها و قوانین مطابقت تجاری با تحریم ها است و افزوده «اگر متوجه شدیم که حسابی شرایط خدمات ما را نقض می کند، اقدامات لازم را انجام می دهیم. گروه های ما به دقت وضعیت را برای هر گونه به روز رسانی و تغییر زیر نظر دارند.»

ویاچسلاو ولودین، سخنگوی دوما، گفت که این اقدام یوتیوب دلیل دیگری بر نقض حقوق و آزادی بیان توسط واشنگتن است. ولودین در تلگرام گفت: «ایالات متحده می خواهد انحصار نشر اطلاعات را به دست آورد. ما نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد.»

خواندن  پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان شدSource link