1649165791 unnamed file

قیمت خرمای ماه رمضان اعلام شد


قیمت خرمای ماه رمضان اعلام شد

معاون امور باغبانی وزیر جهاد از تعیین قیمت مصوب خرما مضافتی ماه رمضان خبر داد و تاکید کرد: عرضه این محصول با قیمت بیش از نرخ مصوب قابل قبول نیست و برخورد می‌شود.


به گزارش ایلنا، محمد مهدی برومندی درباره وضعیت بازار خرما گفت: براساس تصمیم گیری دولت، قیمت هر کیلوگرم خرمای مضافتی ۴۸ هزار تومان و قیمت این محصول در بسته‌های ۵۵۰ گرمی و ۷۰۰ تا ۷۳۰ گرمی به ترتیب ۳۲ تا ۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده است که مردم می‌توانند این محصولات را با قیمت‌های مصوب در میادین میوه و تره بار تهیه کنند.

وی با بیان اینکه کمبودی در تولید خرما در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: اکنون ۷۰ هزار تن خرما در سردخانه‌ها باقی مانده که در این ایام روانه بازار می‌شود.

به گفته معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، در ۱۴ استان کشور ۲۶۸ هزار هکتار نخیلات خرما وجود دارد که ایران با تولید یک میلیون و ۴۲۰ هزار تن در رتبه سومین تولیدکننده خرما در جهان قرار گرفته است.

برومندی با بیان اینکه ۲۰ درصد بازار جهانی خرما نیز در اختیار ایران است، تصریح کرد: سالانه ۳۸۸ هزار تن به‌ارزش ۳۰۰ میلیون دلار صادر می‌شود.

وی ادامه داد: سرانه مصرف خرما در کشورمان ۸ تا ۱۰ کیلوگرم است یعنی ایرانیان سالانه در حدود ۱۰ کیلوگرم از این محصول را مصرف می‌کنند.

به گفته معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، با همکاری انجمن‌های ملی خرما و صادرکنندگان بازار این محصول را در ماه رمضان کنترل کرده‌ایم که افزایش تقاضا در این ایام موجب افزایش قیمت‌ها نشود.


انتهای پیام/

خواندن  واکنش الیزه به انتقاد زلنسکی از ماکرونSource link